Pewnie każdy z Was wie, co oznacza selfie, lub bardziej znana w polskim języku „słitfocia”. W tym artykule pokażę Wam, że zrobienie takiego zdjęcia jest możliwe również w Minecraft’cie, a stanie są to za pomocą bardzo ciekawej modyfikacji, której opis znajdziecie w rozwinięciu!

Modyfikacja o nazwie „Minecraft Selfies” pozwala nam na wykonywanie tzw „zdjęcia z ręki” zarówno na serwerach multiplayer, jak i w trybie dla pojedynczego gracza. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że każde zdjęcie które wykonamy pojawi się na stronie autora modyfikacji, gdzie każdy będzie mógł zobaczysz co udało nam się sfotografować! Za mało? Każde zdjęcie możemy otagować znakiem „#”, aby ułatwić naszym znajomym przeglądanie naszego portfolio.

Kilka zdjęć dla lepszego poznania modyfikacji:

http://

Opis instalacji:

  1. Pobieramy Minecraft Forge (pod wersję modyfikacji).
  2. Instalujemy i w %appdata% -> .minecraft tworzymy folder „mods” (jeśli takowy się nie utworzył automatycznie po instalacji Forg’a).
  3. Pobieramy modyfikację.
  4. Plik, który przed chwilą pobraliśmy wrzucamy do poprzednio utworzonego folderu „mods”.
  5. Uruchamiamy Minecraft’a i cieszymy się nową modyfikacją.

[Polecam zrobić kopię pliku „.minecraft” na wypadek gdyby coś przestało działać poprawnie] Modyfikację włączmy poprzez wciśnięcie klawisza F5, a później lewego przycisku myszki.Mam nadzieję że modyfikacja Wam się spodobała, nie zapomnijcie podesłać kilku zdjęć na nasze forum ;)