Poznajcie nowego moba w Minecrafcie – Phantom! Pisaliśmy też o nim jako „fantom”, więc możecie kojarzyć z ostatnich snapshotów. Teraz możemy zaprezentować więcej szczegółów odnośnie tego moba.

mob

Wygląda znajomo? Nic dziwnego, bo jest to właśnie ten mob, na którego głosowano podczas ubiegłorocznego Minecon Earth, o czym pisaliśmy tutaj. Jest to zwycięski Mob B – The Monster of the Night Skies.

Mob lata, gryzie żywe tkanki, atakuje i właściwie jest ucieleśnieniem tego, czego możemy się obawiać nocą. Trochę przypomina nietoperza, ale jest to prawdziwy potwór.

Oto oryginalny projekt Phantoma pod Java Edition:

javamob

Jak widzicie, różni się trochę od tego, co zostało zaprezentowane powyżej. Jens Bergensten tłumaczy, że model, który stworzył, miał mniej szczegółów, niż w propozycji na Mineconie. Drugim powodem zmiany był brak zadowolenia z tego modelu w grze przez brak uwydatnienia ust, które były w pierwotnym założeniu zaznaczone. Model, który widzicie obok, był więc zbyt prosty i niesatysfakcjonujący. Opinie na ten temat był podzielone, choć niektórzy porównywali moba w tej formie do „dziwnej skarpety z ustami”, co nie brzmi zachęcająco, a tym bardziej nie brzmi jak coś strasznego. A taki z założenia miał być ten mob.

Nowa wersja moba miała spodobać się zarówno starszym graczom, jak i młodszym. W tym celu dodano więcej mroku i detali, by fantom był nie tylko czymś nowym w grze, ale także robił wrażenie tego strachu, który powinien wywoływać.

Tak wyglądały dalsze prace:

szkic

mob

mob3

Jasper Boestra, grafik Minecraftu, chciał wypróbować coś nowego w wyglądzie Minecraftu, więc ten mob był idealną okazją. Czy mu się to udało? Możecie to sprawdzić w nowych snapshotach, bo fantom pojawia się już snapshocie 18W10D.

Przypominamy wam jeszcze filmik z Minecon Earth przed głosowaniem, gdzie znajdziecie opis projektu Moba B:

https://www.youtube.com/watch?v=VNoCDrDMnyc