Wczoraj wyszła aktualizacja wersji 1.2.5. O co w niej chodzi? Czytajcie dalej :)

Ważną funkcją w tej aktualizacji jest Mixer, czyli platforma live streamingu do udostępniania i transmisji wideo na żywo bezpośrednio z Waszych gier! To świetny sposób na interakcję z innymi graczami. Zobaczcie poniższy film, aby dowiedzieć się, jak to działa z Minecraft.

https://www.youtube.com/watch?v=WsSoK-or-KI

Już w wersji beta można było sprawić, że części gry będą interaktywne za pomocą przycisków w Mixerze! Na przykład, jeśli wybraliście parkourowy bieg, możecie użyć polecenia /mixer, aby pozwolić widzom głosować nad przeszkodami pojawiającymi się na Waszej drodze. W aktualizacji macie też dostęp do mapy stworzonej specjalnie do tego celu. Możecie ją dostać tutaj. Niektórzy streamerzy testowali już to narzędzie podczas testów beta, więc możecie sprawdzić, jak sobie poradzili: TangoTek, Impulse5V, YourMCAdmin i Direwolf.

Mixer jest częścią wersji 1.2.5 beta na Androida, Windows 10 i Xbox One (ta pojawi się w tym tygodniu). Gdy aktualizacja zostanie w pełni uruchomiona, co ma mieć miejsce jeszcze w tym roku, Mojang wprowadzi funkcje Mixera również na inne platformy Minecraft. Oddzielny mod dla graczy Java będzie również dostępny w tym roku.

Przedstawiamy Wam też instrukcję, jak uruchomić go na wersji Android:

  • Pobierzcie aplikację Mixer Create, otwórzcie następnie Minecraft beta.
  • Wybierzcie Ustawienia w Minecrafcie
  • Wybierzcie opcję Broadcast
  • Ustawcie Launch Mixer Create
  • Wciśnijcie różowy przycisk aby rozpocząć transmisję

Gdy już uruchomicie transmisję, zobaczycie pasek nadawania, który pojawi się w grze. Możecie go przenosić w dowolne miejsce, włączać i wyłączać kamerę z przodu i mikrofon oraz rozmawiać ze swoimi widzami w grze. Po emisji przez Mixer będziecie mógł korzystać z czatu w grze i wyświetlać liczbę swoich emisji.

Więcej informacji na temat Mixera uzyskacie pod tym adresem.