Co nie pasuje w powyższej miniaturze? Dla tych mniej spostrzegawczych odpowiadamy – cienie rzucane przez wszystkie bloki, i to właśnie dodaje modyfikacja Dynamic Shadows. Nie tylko dodaje cienie, a generuje je w czasie rzeczywistym zaleznie od pozycji słońca/księżyca. Jest to jeden z tych bardziej rewolucyjnych modyfikacji, które każdy z nas z chęcią zobaczyłby w standardowym Minecrafcie. No i ponownie okazuje się że społeczność robi więcej niż ekipa Mojangu jeśli chodzi o rozwój Minecrafta :)

Opis, prezentacja, instrukcja instalacji oraz download w rozwinięciu.

Dynamic Shadows Mod

Dynamic shadows dodaje do Minecrafta cienie, które są generowane tak, jak przedmioty reagują na padające światło w prawdziwym świecie. Poza główną funkcjonalnością sprawia również że porusza się trawa.

Pamiętaj, że ta modyfikacja została dostosowana do high-endowych komputerów. Jeśli Twój Minecraft chodzi na far i fancy przy 100+fps to Dynamic Shadows powinien chodzić bez większych problemów. Jeśli chcesz wyciągnąć z niego więcej zjedź na sam dół do sekcji "Poprawa wydajności".

Znane błędy

Mod jest w pewien sposób nieskończony i przy jego korzystaniu występują pewne problemy z cieniami – między innymi migające cienie, światło prześwitujące przez jaskinie, dziwne przejścia dzień noc, cienie widoczne przez rękę gracza oraz wyświetlanie cieni na niebie. Problemy te powinny zostać naprawione wraz z aktualizacją głównej modyfikacji na której opiera się mod – GLS Shaders.

Instalacja

Download

OptiFine

**Dynamic Shadows **