Gdy nowa gra video stworzona przez Warner Interactive, Lego Worlds, zadebiutowała w tym tygodniu, prasa mówiła o niej jednogłośnie. Praktycznie każdy artykuł na temat gry (a było ich setki) opisywał ją jako potencjalnego zastępcę Minecrafta. Niektórzy poszli nawet dalej, sugerując, że gra mogłaby być nawet kopią popularnej gry.

Opinie tego typu nie są złe, jednak nie mówią całej prawdy. Wersja na PC jest dostępna na platformie Steam, ale technicznie nadal jest w fazie tworzenia, więc ostateczna forma gry nie jest jeszcze znana. Obecnie wiemy, że wszystko będzie zrobione z bloków i będzie można korzystać z narzędzi, co brzmi identycznie jak w Minecrafcie.

Można też powiedzieć, że to Minecraft czerpał ze świata Lego i zainspirował się budowaniem z klocków. „W istocie”, jak opisuje Darell Etherington z TechCrunch, „kiedy Minecraft wyszedł, wiele osób opisywało go jako wirtualną wersję klocków Lego”.

http://

Minecraft od początku zaprojektowany był dla ludzi kreatywnych i otwartych. Gracze stworzyli mnóstwo wspaniałych obiektów – od budowli istniejących w realnym świecie, po wymyślone arcydzieła, a nawet odgrywanie scen z filmów.

Co sprawia, że zarówno Lego Worlds, jak i Minecraft, są tak ekscytującymi grami? Obie te gry dają możliwość tworzenia od podstaw ze składowych części. Można też niszczyć, co daje możliwość tworzenia i modyfikowania na nowo. Jeśli Lego Worlds odniesie sukces, to nie dlatego, że Minecraft odniósł swój. Zawdzięczy to głównie oparciem o klasyczne klocki Lego, które od lat są obowiązkową zabawką w wielu domach. Nie tylko gry powstają na cześć tych nieśmiertelnych klocków, ale także pełnometrażowe filmy cieszące się zainteresowaniem. Fani Lego tworzą niesamowite budowle w świecie rzeczywistym w prawdziwych klocków – tak, jak robią to gracze Minecraft na swoich komputerach czy konsolach. Istnieje wiele wystaw na całym świecie, gdzie można na własne oczy zobaczyć odwzorowane obiekty z klocków.

Zobacz, jak zmieniały się reklamy klocków Lego na przestrzeni lat 1989-2000:

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=UI3bErRhhT4″]