Pierwsza oficjalna powieść o tematyce Minecraftu już się pojawiła! Jej tytuł to Minecraft: The Island, a jej autorem jest znany na całym świecie Max Brook, twórca historii o apokalipsie zombie z książki World War Z.

„The Island” jest opowieścią bardziej radosną niż poprzednie dzieło Brooka, ale nie mógłby być sobą, gdyby nie dodał do niej trochę dramatu. To historia rodem z Robinsona Crusoe – o bohaterze budzącym się samotnie na brzegu nieznanej krainy, zmuszonego do walki o zrozumienie zasad nowego świata, aby móc w nim przetrwać. Z jednej strony jest to zabawna przygoda, a z drugiej niezły przewodnik po Minecrafcie. Jak się okazuje, może być także ciekawym przewodnikiem po… życiu.

Skąd pomysł Maxa Brooka na napisanie książki o właśnie takiej tematyce? Brook spędził wiele godzin grając w Minecrafta, co tak go zainspirowało, że postanowił połączyć dwie przyjemności w jedną – pisanie i granie. „Jestem bardzo podekscytowany, że mogę być częścią tego nowego przedsięwzięcia. W końcu mogę usprawiedliwić te wszystkie godziny spędzone na graniu w Minecrafta„, twierdzi Brook.

Tytuł ten ma być pierwszym wydaniem w ramach serii, którą Mojang planuje wydawać we współpracy z oficyną Del Rey. Do napisania kolejnych części mają zostać zaproszeni inni autorzy, jednak chwilowo nie znamy ich nazwisk.

Książkę możecie póki co zamówić np. na Amazonie. Póki co opublikowano I rozdział, który możecie przeczytać na oficjalnej stronie, czyli oczywiście Minecraft.net. Jest on póki co w języku angielskim, ale, kto wie, może pojawi się również polskojęzyczna wersja :)