Drugi sezon Minecraft Story Mode pojawił się 11 lipca.

Story Mode to przygoda pełna dramatu, piekielnych postaci, legendarnych bohaterów, złoczyńców, zagrożeń i wyzwań. Po pierwszym sezonie pora na drugi, a gracze znów mogą wskoczyć na pokład i towarzyszyć Jesse.

Po ocaleniu świata z Witherstorm wielu zastanawiało się, co dalej zrobi Jesse, rozdarta/y między przygodą z przyjaciółmi a obowiązkami jako Lider Hero in Residence. Nie zabraknie też Petry – nieustraszonej wojowniczki i najbardziej lojalnej przyjaciółki, jaką można sobie wymarzyć. Jej pasja do przygód czasem bywa kłopotliwa, ale Jesse wie, że zawsze znajdzie w niej wsparcie. Zobaczycie też Jacka – niegdyś legendarnego łowcę skarbów, który obecnie prowadzi sklep z mapami ze swoim przyjacielem Nurmem, mieszkańcem doliny Pur’gan-Gah. Teraz stanie się potężnym sojusznikiem dla Jesse i całego gangu, do którego dołączy także zorganizowany i pomocny Radar, zazdrosna Stella i jej uparta lama Lluna. Na ich drodze pojawi się też wiele innych postaci w tym sezonie.

Pierwszy z pięciu odcinków o tytule Hero In Residence jest już dostępny na różnych platformach i urządzeniach. Zobaczcie trailer:

W tym sezonie wyraźnie widać powrót Jesse’a jako bohatera. Powstał (lub powstała – w zależności od tego, co wybierzecie) z nędznych otchłani królestwa pozbawionego bohatera, którym właśnie się stanie. Nowa rola rodzi nowe niebezpieczeństwa i obowiązki. Jakim bohaterem będzie Jesse? To już musicie sami sprawdzić :)

Sezon jest dostępny na platformach Xbox One, PlayStation 4, PC, Mac, iOS oraz na urządzeniach z Androidem. Pierwszy odcinek znajdziecie na nich również za darmo pod tym adresem.