Najnowszy snapshot dostaliśmy, z powodu trwającego ostatnio charytatywnego Mojamu, dopiero we wtorek. Mimo zapowiedzi samych poprawek w ostatnich wersjach testowych dostaliśmy dzisiaj parę nowości, z czego pierwszą zapewne już zauważycie w miniaturce wpisu :) Poza tym naprawiono masę błędów i zapowiedziano premierę najnowszej wersji na przyszły tydzień, zaś pierwszy pre-release – w czwartek.

Minecraft Snapshot 13w09a

  • Moby mogą od teraz ujeżdżać moby, które ujeżdżają inne moby (patrz screen).
  • Po wylogowaniu się gra zapisze i usunie to, na czym jechał gracz (np. jeśli jesteś na minecarcie i sie wylogujesz to zabierzesz go ze sobą).
  • Animowane bloki w paczkach tekstur wymagają od teraz zdefiniowania tej animacji w pliku txt (wcześniej było to opcjonalne).
  • Zaktualizowano pliki językowe
**Naprawiono:**
- Brak możliwości połączenia się z własnym serwerem w trybie offline - Nicki graczy zamieniały się na ich emaile w trybie offline - Komparator aktualizował bloki w spoczynku - Nazwa hoppera nie zmieniała się po jej edycji w kowadle - Długie argumenty w Command Blocku powodowało wyrzucenie z gry - Niepotrzebne opóźnienie przycisku „Done” w menu paczek tekstur - Hoppery nie aktualizowały komparatora w momencie gdy wrzucano do niego stack przedmiotów - Mob spawnery nie zapisywały poprawnie parametru NBT - Tablica wyników w przypadku nie wpisaniu argumentu @p używała złych nazw - Poprawiono interferencję EntitiyAiAvoidEntity

Download Minecraft Snapshot 13w09a

Klient – Serwer