Kolejny Snapshot! Jak to mówią, nigdy nie jest za późno (oraz za wiele). Także w tym snapshocie możemy się spodziewać kolejnych
urozmaiceń w grze, np. fajerwerek…

Zmiany od 1.4.5:

*Dodano fajerwerki – jak narazie bez efektów dźwiękowych, ale już teraz można się napawać ich widokiem.

-By je wycrafcić należy:

  1. Zrobić "Firework star" wykorzystując do tego Gunpowder oraz różne barwniki. Kombinacji jest naprawdę wiele, można mieszać kolory lub zrobić jednokolorową.

  1. Po uzyskaniu "Firework star" należy to opakować. Do tego potrzebne nam są: Gunpowder, scrafcony wcześniej Firework Star oraz papier(gunpowder można dać od 1 do 3 sztuk, ilość gunpowder'a = wysokość wystrzału).

  1. Gotową rakietę możemy ręcznie wystrzelić z ziemi lub umieścić w Dispenserze, odejść dalej i odpalić za pomocą mechaniki redstona.

Istnieją urozmaicenia do wyglądu fajerwerek, np. w trakcie crafcenia "Firework Star" można dodać głowę Creepera.

Efekt jest następujący:

Możliwości urozmaicenia fajerwerka jest naprawdę wiele:

-Wspomniana wyżej głowa Creepera nadaje kształt jego twarzy,
-Feather rozprasza eksplozję,
-Golden Nugget robi nam efektowną gwiazdę,
-Fire Charge powoduje, że wybuch wygląda jak wielka kula
-Diament dodaje nam smugę,
-Glowstone Dust dodaje iskier do wybuchu.

*Dodano półpłytki Netherbricku.

*Możliwość enchantowania książek, czyli nie musimy "tracić naszego miecza". Zamiast miecza czy innego przedmiotu możemy włożyć książkę do Enchanting Table oraz ją zenchantować (zaczarować).

Następnie, jeżeli wyjdzie nam akurat potrzebny do szczęścia enchant możemy podejść do anvila (kowadła) oraz dodać ten enchant do naszego przedmiotu.

*Możliwość stawiania tabliczek, dźwigń, obramowania obrazów oraz innych przedmiotów na crafting table, dispenserze, itd. (trzymając SHIFT).

*Oraz naprawiono sporą ilość błędów.

Jeżeli pytacie co z Redstone update, to ukaże się on w update 1.5, w ten czas Mojang planuje jeszcze przed świętami wydać wersje 1.4.6 z fajerwerkami.

Minecraft Snapshot 12w49a:

Klient: [link]

Serwer: [link]