Niejednokrotnie już bywało w historii Minecrafta tak, że na horyzoncie pojawiały się rozmaite gry czerpiące garściami podstawowe wzorce z pierwotnej odsłony. Do tej pory powstało mnóstwo produkcji, którym jednak nie udało się powalić giganta na kolana. Czy w przypadku SkySagi będzie podobnie?Produkcje takie jak CubeWorld czy Terraria to tylko przykłady starań ludzi wzorujących się na sukcesie MC. Rekord sprzedażowy oraz popularnościowy nie udał się nikomu innemu. Nikt z innych wydawców nie ma własnego festiwalu każdego roku, a także masowo nie wypuszcza serii z klockami LEGO.

Gra, o której wspominam we wstępie to wytwór firmy o nazwie Radiant Worlds – 50 osobowej drużyny, która składa się w głównej mierze z byłych członków zespołu Blitz Games Studios.

http://

Cała frajda słynie oczywiście z otwartego świata, który oddaje nam do dyspozycji ogromną ilość możliwości. Zbijanie, koszenie, składanie, kruszenie oraz wytwarzanie różnego rodzaju przedmiotów oraz bloków za pomocą dużej i dostępnej palety narzędzi. Wszystko to sprowadza się do pierwotnego pomysłu kreatywności i poszerzaniu granic ludzkiej wyobraźni. Nie chodzi tu tylko o tworzenie i przekraczanie barier. Mamy także do dyspozycji takie rozbudowane dodatki  jak: uzbrojenie, dekoracje, usługi, rozwój postaci, lochy, plądrowanie zamków i wiele więcej. Zapowiada się ciekawie, a więc w mojej ocenie jest to Minecraft i jeden krok naprzód.

Gra jest darmowa, lecz w jej wnętrzu znajdować się będą mikro transakcje polegające na wykupieniu czasowych boosterów oraz dodatkowych zmian kosmetycznych.

Gra opiera się w całości na silniku graficznym Meandros. Łączy on w sobie idealne oświetlanie terenu, a także doskonale operuje cieniami co w połączeniu daje ciekawy efekt.

Gra mimo wielu podobieństw do Minecrafta to jednak ma inne założenie i inną definicję rozgrywki. Tutaj chodzi o coś zupełnie innego. Każdy gracz rozpoczyna swoją zabawę na własnej wyspie. Może on ją indywidualnie rozbudowywać z biegiem czasu.  Cały otaczający nas świat to jeden latający wysyp wysp i skał. Widok jak zapewne myślicie musi być powalający. Smaczku dodaje również fakt, że oprawa muzyczna jest do tego dość mroczna i poważna. Prawdziwym wyzwaniem dla gracza jest z pewnością fakt, że każdą inną wyspę, którą odwiedzi to znika bezpowrotnie. Wszystko co widzimy tworzy się losowo.

[youtube_sc url=”http://youtu.be/p-X0KV5-aFQ” theme=”light”]

Można się bawić na wiele różnych sposobów. Można w samotności i spokojnie rozwijać swoją podniebną wyspę, ale także można przenieść się portalem na inne wyspy, gdzie stoczymy zacięty pojedynek PvP,  także zagramy w trybie „Zdobądź flagę”. Sposobów na frajdę w tej produkcji jest całe mnóstwo. To Ty wybierasz w środku jakiej akcji chcesz się znaleźć.

Ogromne i rozległe wyspy połączone portalami to nie wszystko. Jako gracz będziemy się musieli także zmierzyć z różnymi biomami – gorącymi pustkowiami, dżunglami oraz mroźnymi preriami, spotkamy także wielu rozmaitych przeciwników, a także będziemy musieli z rozwagą i odpowiedzialnością przygotować się do dalekich wypraw, gdyż one mogą okazać się dla nas zabójcze. Szybsze zmęczenie? Zmrożone nogi i ból towarzyszący chodzeniu? Na takie ewentualności trzeba się przygotować.

Szybka akcja, wiele możliwości, a także otaczający świat w nowej, ciekawej oprawie. Dla mnie bomba! Co wy o tym myślicie?

Alfa Testy rozpoczynają się w tym miesiącu. Można się zgłosić rejestrując się na stronie RadiantWorlds.com