Ruszają obozy letnie dla dzieci w tematyce Minecraft Redstone. Będą dostępne dla dzieci w każdym wieku. Obozy będą się odbywać między innymi w Oxfordzie, Richmond, Hampstead i Bristolu w lipcu i sierpniu. Pomysł ten cieszy się sporym zainteresowaniem, bo niektóre terminy są już całkiem zarezerwowane.

Kilka informacji podstawowych:

Dzienna opłata wynosi 495 funtów. Opłata za cały pobyt wynosi 1095 funtów. Czas trwania zajęć na obozie zaczyna się w poniedziałek o 9:00 rano, a kończy w piątek o 17:00. Sobota i niedziela to dni przeznaczone na rekreację. W piątek o 16:30 przyjeżdżają rodzice, by zobaczyć efekty pracy nad Redstone.

Szczegółowy plan obozu:

Dzień 1

Uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat Minecrafta i Redstone. Zostaną przedstawione podstawy Minecrafta dla tych, którzy nie wiedzą, o co chodzi, a następnie Redstone. Pozwoli to zobaczyć, czym dokładnie jest Redstone i jak się łączy.

Dzień 2

Dzień skupia się na logice i logicznych bramkach, będących podstawową częścią maszyn. Korzystając z Redstone, uczestnicy będą mieli stworzyć głównie dwie bramki: NAND i NOR, a także AND, OR i XOR.

Dzień 3

Wprowadzone zostaną dwa elementy obwodu Redstone: przekaźniki i komparatory. Uczestnicy będą obserwować, do czego służą te dwie rzeczy, a także przyjrzeć się, jak z nich korzystać w skomplikowanych układach. Na koniec uczestnicy stworzą podstawowe układy pamięci, takie jak RS Latch i T Flip-Flop.

Dzień 4

Uczestnicy będą wykorzystywać wiedzę zdobytą w poprzednich trzech dniach w celu stworzenia bardziej skomplikowanego układu. Stworzą zegarowe i impulsowe obwody, a także odkryją sposoby, jak bezpiecznie uzyskać prąd w Redstone z jednego miejsca do drugiego.

Dzień 5

Ostatni dzień polega na zobaczeniu ciekawych dodatków do Minecraft. Na koniec uczestnicy wykorzystają wszystko, czego się nauczyli, żeby stworzyć niesamowity tor przeszkód.

http://

„Do przedwczoraj nie wiedziałem, że można zrobić tyle rzeczy z Minecraftem!” – powiedział jeden z uczestników.

Zobaczcie film z uczestnikami tego obozu:

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=pALUxJvx9v0″] Zobaczcie także stronę obozu.

Pojechalibyście na taki obóz? A może byliście na czymś podobnym? Napiszcie!