Zgodnie z zapowiedzią wersji 0.7.0, o której poinformowałem w moim poprzednim artykule, aktualizacja trafia już do graczy z urządzeniami przenośnymi. Pierwszymi, którzy mogli przetestować najnowszą wersję gry, byli użytkownicy smartfonów oraz tabletów od Apple – dzień później aktualizacja trafiła również do osób korzystających z Androida.

Gra w wersji 0.7.0 trafiła już do App Store oraz Sklepu Play. Zawartość najnowszej aktualizacji opisana została poniżej.

Dodano:

  1. obsługę serwerów Realms w wersji alpha, co pozwala na grę w trybie multiplayer,
  2. wiaderka,
  3. ogień,
  4. opcję wygładzonego oświetlenia, które działa podobnie do tego z wersji na pecety,
  5. jajka spawnujące moby,
  6. czat dla trybu multiplayer,
  7. kurze jajko, mleko oraz ciasto.

Poza dodanymi funkcjami zmieniono miejsce zapisu ekwipunków graczy w trybie multiplayer, gdyż teraz są one przetrzymywane na serwerze – czyli tak samo, jak w wersji na PC. Przebudowano również menu gry, które jest teraz bardziej intuicyjne. Screeny dotyczące zmian w grze znajdziecie na samym dole artykułu (wielkie podziękowania dla Rapikola!).
Należy też wspomnieć, że tworzenie serwerów gry za pomocą Realms (zwane też „Pocket Online”) jest tymczasowo niedostępne, gdyż usługa ta (jak wspomina Johan Bernhardsson) „jest wersją alpha wersji alpha”. Za pomocą strony peo.minecraft.net możemy na bieżąco sprawdzać, czy możliwość tworzenia światów została włączona. Błędy dotyczące gry możemy zgłosić na stronie: https://mojang.atlassian.net/browse/MCPE

Minecraft Pocket Edition jest dostępny do kupienia w sklepie Google Play (24 zł) oraz App Store ($6.99 – 22,66 złotych według kursu NBP z dnia opublikowania tego artykułu). Warto wspomnieć, że wersje darmowe nie są już aktualizowane. Linki znajdziecie poniżej: