I znów jesteśmy świadkami gdy Minecraft pokazuje jak dobrze można sprzedać grę kierując się samym pomysłem i ideą a nie dopracowaną grafiką – i z tej okazji mamy dla Was konkurs na Gift Code Minecraft!

Liczba wszystkich sprzedanych kopii gry w tym momencie to 70 milionów na wszystkie platformy.

Tak oto Jeb i inni uwieczniali wiekopomną chwilę, gdy Minecraft odstawił całą konkurencję najpopularniejszych gier o kolejny milion w tyle:

![Jeb Minecraft](http://minecraft.pl/content/images/2015/07/CIwp9niW8AACWVa.jpg)Jeb i jego ekipa uwieczniają wiekopomny moment swojej gry Minecraft
## Minecraft na tle innych gier

A jako ciekawostka – tak prezentuje się sprzedaż innych najpopularniejszych gier (wg. Wikipedii):

Sprzedaż innych gier
NazwaIlośćData wydania
Minecraft20 milionów17 maja 2009
World of Warcraft14 milionów23 października 2004
Diablo 312 milionów15 maja 2012
Half-Life 212 milionów16 października 2004
StarCraft11 milionów31 marca 1998
The Sims 310 milionów2 czerwca 2009
Największe wrażenie robi fakt, iż Minecraft to jedyna gra Indie w tym zestawieniu – wszystkie inne musiały zostać stworzone za miliony dolarów, gdy Minecraft zaczynał jak mnóstwo mniejszych gier – od jednej osoby, przez dwie, po małe studio zatrudniające kilka osób. Minecraft też prawdopodobnie przyczynił się do boomu na gry indie czy na early access – co ma swoje dobre i złe strony.

A wy jak myślicie – czy Minecraft przebije kolejną granicę, 25 milionów sztuk? Sprzedaż nie spada, ale wiadomo, że przecież rynek w końcu się nasyci.

My, jako Minecraft.pl, serdecznie gratulujemy całemu Mojangowi i Notchowi, który niestety już nie jest z naszą społecznością, bo to w dużej części jego zasługa na popularność tej gry!

Konkurs z okazji 20 milionów!

Skoro Minecraft dobił do magicznej granicy 20 milionów sprzedanych sztuk, to i my dołożymy swoją cegiełkę do kolejnych milionów w postaci gift code’u do gry! By wygrać kod, należy odpowiedzieć na pytanie: Jak Minecraft zmienił rynek gier swoją obecnością?

Do tego zachęcamy do śledzenia nas na facebooku, twitterze i google+ (odpowiednie strony są z lewej strony, schowane pod miniaturkami) by być na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami ze świata gry – do tego od czasu do czasu wrzucimy śmieszny obrazek, fajną budowlę czy informację o problemach z serwerami gry, ale też informacje o innych konkursach na naszej stronie!

Przejdź do konkursu