Rodzice grających dzieci na pewno zrozumieją okładkę numeru New York Times, ale większość innych będzie zachodzić w głowę.

http://

Twórcą okładki jest Chris Ware – rysownik i autor wielu innych okładek do gazety New York Times. Minecraft zainteresował go głównie dzięki córce Clarze, która od paru lat w tę grę aktywnie gra i interesuje się jej tematem.

Clara spędziła ostatnie dwa lata budując swój własny świat, w którym znalazło się miejsce nawet dla łóżek dla rodziców. Stworzyła podziemne sale, ogromną lodziarnię z wieloma piętrami, a pomiędzy nimi strumień z lawą. Ma też samoloty. W grę przeważnie gra sama, ale czasem jej świat odwiedzają koledzy. Ostatnio zapisała się na letni obóz, na którym jest jedyną dziewczynką. Rano biega, gra w piłkę, a popołudniami uczy się tworzyć nowe modyfikacje do Minecrafta.

Ojciec Clary często słyszy od niej o Minecrafcie. „Bardzo bym chciała te gogle, tato” – mówiła o HoloLens, na których będzie można grać w Minecrafta. Ojciec odpowiedział, że to niesamowite, bo być może za kilka lat, gdy ona i jej znajomi będą mieć po 20 kilka lat, będą mogli dalej odwiedzać stworzone przez siebie światy. „Może będziecie mogli nawet rozmawiać dzięki nim i robić „spotkania”? – zaproponował. Clara jednak nie była zaskoczona tym pomysłem i powiedziała, że od dawna można tak robić.

http://

Rozmowy na temat gier często konfundują ojca Clary. „Nic nie wiem o grach. Myślę, że gra Osmos jest genialna wraz ze wszystkim wydanym przez Patricka Smitha. Minecraft jednak jest prosty. Wygląda jak gry, w które grałem w szkole. Twarze zrobione są z bloków. Ręce, nogi – wszystko z bloków. W rzeczywistości geniuszem tej gry jest to, że istnieją w niej tylko bloki. To tak jak z klockami LEGO, choć na nie można nadepnąć. Elementem wartym wspomnienia jest możliwość wybrania z dwóch trybów:  przetrwania, gdzie trzeba szukać materiałów potrzebnych do przeżycia, oraz kreatywnego, gdzie można budować w nieskończoność bez żadnych ograniczeń poza własną wyobraźnią (i bez żadnego zagrożenia)”, powiedział.

Okładka jest kolejnym z wielu dowodów na popularność gry Minecraft i zainteresowanie ze strony dorosłych, którzy na co dzień nie mają styczności z grami video.