Mojang wywiązał się z obietnicy danej tydzień temu i wydał wersję gry pod konsolę Playstation Vita. Będzie ona za darmo dla posiadaczy gry na PS3. Niestety oferta nie dotyczy w pełni konsoli nowszej generacji, ale twórcy zrekompensowali to innymi ciekawymi funkcjami.

4J studios, programiści odpowiedzialni za przeniesienie gry na konsole dodali opcję odwzorowania świata z Playstation 3 na PS Vitę. Będzie to bardzo prosty proces i wkrótce zostanie również dodany do gry na Playstation 4. To znaczy, że wszystko co zbudujemy na jednej z konsol będzie automatycznie przekazany na inne.

![Graficy firmy Mojang postanowili lekko przerobić to zdjęcie. Trzeba przyznać, że wyszło im to nawet dobrze :)](http://minecraft.pl/content/images/2014/10/vita-590x300.png)Graficy firmy Mojang postanowili lekko przerobić to zdjęcie. Trzeba przyznać, że wyszło im to nawet dobrze :)
Gracze, którzy nie posiadają wersji na PS3 nie powinni się martwić ceną, jest ona dość niska w porównaniu do innych gier dostępnych na tą konsolę. W cenie €18.99 (czyli około 80zł) będziecie mogli zakupić grę na PS Vitę i na PS3, wszystko wliczone w tą jedną cenę. Po zakupie otrzymacie również możliwość dokupienia wersji na PS4 za €3.99 (około 17zł). Proces wydaje się być bardzo skomplikowany ale dla osób używających konsole od firmy Sony na pewno się opłaci.

Ostatnią informacją jaką otrzymaliśmy jest data wydania wersji pudełkowej. Na półkach Europejskich sklepów pojawi się 19 listopada a w Wielkiej Brytanii dwa dni później.

A Wy zamierzacie kupić jedną z tych wersji? Jeżeli już to zrobicie podzielicie się swoimi wrażeniami.