Jeśli chcesz spróbować gry w Splatoon, ale nie masz konsoli, ale jednocześnie masz Minecrafta i lubisz w niego grać, to mod Splatoon do Minecrafta to coś, czego koniecznie powinieneś spróbować!

SethBling, jeden z graczy Minecrafta, udostępnił specjalną modyfikację, dzięki której zagranie w Splatoon nie będzie wymagało zakupu Nintendo Wii U. Minecraftowa wersja rządzi się tymi samymi zasadami, co oryginał, ma ten sam zestaw broni i jest tak samo wciągająca.

W Splatoonie gracz kontroluje postać pół dziecka-pół kalmara, uzbrojonego w broń strzelającą kolorową farbą. Grać można w trybie multi-player bądź samemu. Generalnie chodzi o to, aby zamalować jak najwięcej przestrzeni kolorem swojej drużyny w czasie trzech minut. Bronie mogą być ulepszane.

http://

Nintendo rzadko wypuszcza pozycje bazujące na intelektualnych zadaniach, dzięki czemu Splatoon sięgnął szczytu sprzedaży w Japonii w pierwszym tygodniu od premiery gry. Nie bez przyczyny zatem powstała wersja specjalnie dla graczy Minecrafta. Czym wyróżnia się ona na tle oryginału? Przede wszystkim: możliwością odbywania rozmów głosowych. Yasuke Amano, zastępca dyrektora marki Splatoon, postanowiła nie udostępniać tej możliwości w ich wersji, co było kontrowersyjną decyzją. Głosowa komunikacja bowiem może zarówno przeszkadzać w grze, jak i niesamowicie pomóc. Szczególnie w grach opartych na współpracy między graczami.

Modyfikacja dostępna jest za darmo na stronie internetowej SethBlinga. Aby zagrać, wystarczy ją pobrać i umieścić na dowolnym serwerze Minecrafta 1.8 i zaprosić znajomych. Podobnie jak w oryginale, modyfikacja stworzona została głównie dla ośmiu graczy, jednak w tej wersji nie ma limitów.

Zobacz film z gry:

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=cG-asw9shvY”]