Dziś na blogu Notcha pojawił się post o Adventure Update. W wprawdze jest to zlepek informacji o których wspomniał już wcześniej na twitterze, jak wioski czy nowy potwór nie mniej jednak doszło trochę nowości.

Według Markussa Perssona, podstawowa mechanika gry jest już stworzona, a więc czas by nadać rozgrywce trochę akcji. Nowe przedmioty, nowe miejsca, więcej możliwości i ciekawsza walka! Najnowsza aktualizacja jednocześnie szykuje się na ostatnią – twórca gry zapowiedział, że po Adventure update nie ujrzymy więcej tak dużych aktualizacji, jedyne co zostanie do poprawy to błędy i optymalizacja gry (która, jak każdy z nas przyzna, kuleje), po czym gra będzie gotowa do wydania.

Tak jak wspominaliśmy w naszym wczorajszym newsie, lista Notcha opiewa na 46 nowości, (co jest ogromną liczbą w porównaniu do aktualizacji 1.7, która zawierała raptem 5!) jedne małe, inne duże, inne zaś – ogromne. Do tych ostatnich na pewno zaliczymy wioski i nowy system upraw, który zapowiedział na swoim google+. Pokaźna część planowanych nowinek została już skończona, jednak nadal zostało wiele pracy. Mimo wszystko, Mojang nie zdradzi daty przed wydaniem aktualizacji, jednak Adventure Update jest zaplanowany na pewien dzień i wszyscy z ekipy będą się starać, aby wszystko to, co nowe, dotarło do graczy na czas.

Notch wspomniał także, że on i Jens starają się, by to, co zawiera najnowsza aktualizacja pozostało sekretem, jednak ich ostatnie wpisy na twitterze (@notch, @jeb_) i google+ (+Markus Persson and +Jens Bergensten) zaprzeczają tej informacji, tak więc polecamy regularnie zaglądać i wyczekiwać nowych wiadomości o przyszłej aktualizacji!

Twórcy modyfikacji także nie pozostali zostawieni sami sobie – Notch zapowiedział, że wraz z Adventure update światło dzienne ujrzy długo obiecywane API.

Przypomnijmy, czego zdążyliśmy się już dowiedzieć: 

  • Wioski z NPC
  • Losowo generowane lochy
  • Nowy kod biomów
  • W pełni sprawny Creative Mode, dzięki czemu administratorzy serwerów będą mogli swobodnie przełączać między trybem survival, a creative!
  • Krytyczne uderzenia (dla nieobeznanych – możliwość zadania większej ilości obrażeń przy odrobinie szczęścia)
  • Sprint, czyli szybki bieg
  • Nowe opcje uprawy
  • Nowy potwór – rybik

Tak jak wspomnieliśmy wczoraj – zapowiada się DUŻA aktualizacja :)