Minecon Earth pojawi się jak co roku – w tym roku będzie to 29 września, a już teraz możecie sprawdzić, co ta impreza ma do zaoferowania.

43543

Jeśli jesteście nowi w świecie Minecrafta i nie do końca wiecie, o co w ogóle chodzi, to przypomnijmy – Minecon to oficjalna impreza świata Minecraftu, podczas której poznacie wiele ciekawostek, nowości, a to dopiero wierzchołek góry atrakcji. Podczas Minecon odbywają się różne panele tematyczne, konkursy i imprezy. Co więcej, cały Minecon jest streamowany live, więc nie martwcie się – nie musicie jechać aż do USA czy Wielkiej Brytanii, żeby być świadkiem tego wydarzenia :) O poprzednich edycjach pisaliśmy m.in. tu.

W tym roku oczywiście również będziecie mogli prześledzić przebieg całej imprezy on-line i to na każdym urządzeniu, które ma dostęp do internetu. Stream będzie transmitowany na oficjalnym kanale YouTube, w Mixerze, na Facebooku i Twitchu. Jeśli jednak będziecie wtedy zagranicą i chcielibyście osobiście się wybrać, to tutaj znajdziecie listę dostępnych wydarzeń w waszej okolicy – np. w Anglii czy Irlandii. W Polsce jeszcze się nie doczekaliśmy, ale może kiedyś i my będziemy mogli się pojawić.

Z pewnością na tegorocznych imprezach w ramach Minecon pojawią się następujący goście:

**MoPOP (w Seattle, Waszyngton) **

**Minefaire (w Phoenixville w Pensylwanii) **

Minevention (w Cork w Irlandii)

Minecraft Festival in Stockholm – a celebration of MINECON (w Sztokholmie w Szwecji)

Zobaczcie oficjalne video tegorocznego Mineconu:

https://youtube.com/watch?v=SBhSYzretqY

Poniżej prezentujemy listę panelów: