Minecon Earth 2018 odbył się w ten weekend. Jak pisaliśmy, mogliście go oglądać live na streamach, jednak pomyśleliśmy, że warto przypomnieć, jakie nowości zostały ogłoszone podczas tego wydarzenia. Czytajcie poniżej :)

Nowa aktualizacja – Village and Pillage

Podczas eventu Jens „Jeb” Bergensten wraz Agnes Larsson zaprezentowali nową aktualizację, która się pojawi w świecie Minecraftu. Ma ona przynieść dużo nowych wieśniaków, a każdy z nich będzie miał unikatowy design. Na górze od lewej do prawej widzicie: bibliotekarza, rzeźnika, duchownego, kartografa, mistrza od skór i wytwórcę strzał, a na dole od lewej: pasterza, farmera, rybaka, twórcę zbroi, wytwórcę narzędzi i wytwórcę broni. Każdy z tych wieśniaków będzie przyjaźnie nastawiony, więc warto ich spotkać.

1

Nie oznacza to niestety jednak, że wioska będzie centrum sielanki. Mojang planuje wprowadzić także złe postaci, które będą siać zamęt i niepokój – Pillagers. Na szczęście będzie na nich sposób – wszak w wiosce mieszkają wyżej wspomniani wytwórcy narzędzi i broni, dzięki czemu bronienie się i atak nie będzie stanowić problemu.

Same wioski mają mieć różne konfiguracje. Ma pojawić się również rusztowanie, dzięki któremu będziecie mogli budować jeszcze ciekawsze rzeczy przy użyciu nowych materiałów.

Aktualizacja ma pojawić się na początku przyszłego roku.

Pandy i kotki

Co tu dużo mówić – po prostu pandy i kotki! Już wiadomo, że będzie trochę słodyczy dzięki tym nowym mobom.

pandy

Minecraft: Dungeons

Nowa gra! Już wkrótce opiszemy ją dokładniej, tymczasem zobaczcie video:

https://www.youtube.com/watch?v=HJicIi8Lvx0

Add-Ony

Nowe dodatki pozwolą wam modyfikować świat Minecrafta jeszcze lepiej niż zwykle. Jason Major udostępnił kilka ekscytujących wiadomości o tym, jak dodatki są aktualizowane w celu uzyskania jeszcze większej kontroli nad grą. Wcześniej dodatki pozwalały tylko modyfikować istniejące moby w grze, ale dzięki New Entities można dodawać kolejne moby. Można też użyć funkcji Data Driven Spawning, aby kontrolować, które moby pojawiają się w światach. Animacje dają więcej opcji dostosowywania. Można też łączyć moby z fajnymi efektami. Wszystkie te funkcje są już w drodze i będą dostępne do wypróbowania je w wersji beta gry Minecraft 3 października.

Wygrany Biom

W ramach eventu ogłoszono też nadchodzące plany aktualizacji trzech istniejących biomów w grze Minecraft: Taiga, Desert i Savanna, przy czym to gracze decydują, który biome zaktualizować najpierw w drodze głosowania. Dzięki temu już wiemy, że pierwszym biomem będzie Taiga. Dwa pozostałe oczywiście też zagoszczą w Minecrafcie, ale nieco później.

Inspiration Island

Nowa zawartość Marketplace, czyli Inspiration Island – pływający park rozrywki pełen kreatywnych wyzwań! Zapowiada się bardzo ciekawie i będzie dostępna bezpłatnie jeszcze w tym roku.

island

To tyle z ważniejszych informacji. Wkrótce szerzej opiszemy nową grę Dungeons, a tymczasem zobaczcie to słodkie video z pandami:

https://www.youtube.com/watch?v=MzBqU6fWbTg