Już 4 lipca ruszy oficjalna uroczystość otwarcia imprezy o tematyce gry Minecrafta. Minecon, cieszący się ogromnym zainteresowaniem,  w tym roku odbędzie się w Londynie. Czego mogą spodziewać się uczestnicy? Zobaczmy rozkład atrakcji.

W dniu otwarcia, tj. 4 lipca o 10:30 odbędzie uroczystość rozpoczynająca całą dwudniową imprezę. Ceremonia potrwa koło godziny.

http://

Rozkład Minecon 2015

Od 12:00 ruszy kilka wykładów, między innymi „Becoming an Indie Developer”, podczas którego można poznać kulisy pracy nad grami i jak wyglądają początki prac. Nie zabraknie także informacji o YouTuberach i ich życiu. W tym samym czasie można zmierzyć się w turnieju „Race to The End!” czy też posłuchać o społeczności Minecrafta. Fani Stampy’ego też znajdą coś dla siebie.

O 13:30 będą do wyboru następujące aktywności: tworzenie mapy w oparciu o wskazówki, jak należy to robić, i jakich błędów unikać, pokaz trójwymiarowych broni z Hypixel, nauka podstaw w Redstone z ekipą z 4J Team, konkurs na przebranie oraz wykład na temat tworzenia animacji w Minecrafcie.

14:00 godzina przeznaczona jest na Minecraft Realms. Leo z Realms Team odpowie na każde pytanie dotyczące konfiguracji za pomocą Realms.

O 14:45 odbędzie się pokaz The Noxcrew Gameshow – interaktywnych serii na YouTube.

O 15:00 znowu będzie w czym wybierać, bo odbędzie się przedstawienie dodatków, które powinno się usunąć z Cobalt oraz pokaz możliwości w Redstone z udziałem MuboJumbo i CubeHamstera. Na scenie głównej zobaczymy pokaz modyfikacji i wstęp do ich tworzenia, a na Expo Stage 1 można dołączyć do podróży z członkami „The Pack”. Spotkamy tam Lachlana, MrWoofless, BajanCanadian, JeromeASF, Vikkstar123 i PretonPlayz.

Myślicie, że to wszystko?

http://

O 16:30 ruszy Minecraft Construction Handbook, gdzie uczestnicy zapoznają się z pierwszymi krokami w budowaniu niesamowitych obiektów w grze. Opórcz tego będzie pokaz mapy Hypixel i spotkanie z Minecraft: Story Mode – A Telltate & Mojang Collaboration, podczas którego poznamy szczegóły współpracy między firmą Telltate i Mojang. Będzie możliwość posłuchania na temat nauczania w Minecrafcie i wprowadzania tej gry do zajęć szkolnych oraz wykład o tworzeniu majstersztyków, prowadzony przez zwycięzców konkursu na budowle.

17:30 to czas na grę Scrolls. Uczestnicy wezmą udział w turnieju, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – peleryny Minecraft i artworki z gry Scrolls.

18:00 – Geoff i Matt z Achievement Hunter opowiedzą o swoim doświadczeniu z grą Minecraft. Do wyboru także Command Blocks: Unleashed, gdzie nauczycie się od mistrzów jak wykorzystać możliwości w grze. Na Expo Stage 1 dowiecie się o budowaniu przyjaźni między graczami Minecrafta oraz o zagrożeniach płynących z tworzenia relacji w grach online. Na Expo Stage 2 Scott Himelstein i inni opowiedzą o przeszkodach związanych z nauką i Minecraftem.

O 19:00 godzinie uczestnicy będą mieli okazję posłuchać muzyki autorstwa C418 na żywo!

O 20:00 odbędzie się show zwieńczające dzień.

Już niedługo zamieścimy plan na dzień drugi. Jak widzicie, atrakcji jest całe mnóstwo, a to dopiero połowa Mineconu!