Pisaliśmy już o planie na dzień pierwszy, rozpoczynający Minecon 2015, który w tym roku odbywa się w Londynie. Tym razem przedstawiamy rozkład na dzień drugi, który będzie miał miejsce 5 lipca. Zobaczcie, co przygotowano na ten dzień.

O 10:30 rozpocznie się turniej  z Diversity 2 – mapą pobraną już ponad 1,2 miliona razy.

11:00 godzina pełna będzie rozrywek. Do wyboru: „Bringing Minecraft Maps to Life” – naucz się kilku sztuczek stojących za przygodowymi mapami, „Enhancing Vanilla With Command Blocks” – używanie bloków w Minecrafcie w celu zrealizowania najśmielszych pomysłów na budowanie; historia CaptainSparklez – podróż od zwykłego fana Minecrafta do twórcy własnych gier; 4J Team przedstawia niesamowite Mash Upy do grania na konsolach, a także nowości dla Minecraft i Minecraft: Pocket Edition.

12:15 – znane już z poprzedniego dnia The Noxcrew Minecraft Gameshow, gdzie pokazane zostaną interaktywne serie znane z YouTube.

O godzinie 12:30 uczestnicy zapoznają się z kolaboracją Mojang & UN Habitat, specjalną edycją Build Battle z udziałem największych gwiazd YouTube, wykładem o tworzeniu oryginalnych i ciekawych treści dla zaangażowanych fanów, pokazem wpływu drobnych customowych zmian do gry na jej odbiór oraz spotkaniem z autorami serii Jag’s Crazy Adventures.

http://

14:00 – dla tych, którzy opuścili dzień pierwszy, pojawi się znowu Minecraft Realms. Przedstawione zostaną konfiguracje dostępne w Realms oraz jego zalety. Poza tym znajdziemy o tej porze BlockWorks, którzy opowiedzą o swoich projektach, Illusions & Coasters: Making the Impossible Possible z pokazaniem trików pozwalających na stworzenie własnego projektu, spotkanie z iHasCupQuake i jej mężem, którzy opowiedzą o pozytywach bycia gwiazdą YouTube i jak wykorzystują Minecrafta w prawdziwym życiu. To jednak nie wszystko, bo do wyboru są jeszcze dwie pozycje: The Mindcrack Crew i The Minecraft Team za kulisami pracy.

O 15:00 nastąpi powtórka z gry Scrolls – znowu będzie można wziąć udział w turnieju, w którym nagrodami są między innymi peleryny z Minecrafta i artworki z gry Scrolls.

15:30, pół godziny później, uczestnicy dowiedzą się czegoś nowego o serwerach i społeczności Minecraft: Pocket Edition, o modyfikacjach z perspektywy ich autorów, o The Hypixel Build Team oraz o szczegółach używania modyfikacji w celach edukacyjnych. Ponadto, pojawi się też The Diamond Minecart, który na żywo odbędzie podróż po świecie Minecrafta.

O 17:00 godzinie nastąpi ceremonia zakończenia Minecona 2015, podczas której przedstawione zostanie podsumowanie całego dwudniowego spotkania.