Znacie już dokładny plan tegorocznej imprezy Minecon, bo pisaliśmy o tym w poprzednich newsach. Teraz możecie śledzić przebieg Minecona na żywo na oficjalnym streamie!

Stream udostępniony jest przez Mojang i ekipę wydarzenia. Dzięki temu, będziecie mogli śledzić imprezę nie wychodząc nawet z domu.

Relacja dostępna na tym kanale Twitch.

Watch live video from Mojang on www.twitch.tv

Minecon zebrał już minimum 10 000 graczy i jest to pierwsza oficjalna impreza o tematyce gry Minecraft od czasu przejęcia jej przez firmę Microsoft. Podobna liczba widzów gromadzi się w tej właśnie sekundzie przed ekranami swoich komputerów, by obejrzeć przebieg wydarzenia. Podejrzewamy, że do wieczora liczba wzrośnie. Szczególnie, że miłośnikami gry są nie tylko aktywni gracze, ale cieszy się ona popularnością także na YouTube wśród osób, które lubią ją tylko oglądać.

Gra łamie rekordy popularności na całym świecie, a w serwisie YouTube jest jednym z dwóch najcześciej wyszukiwanych haseł. Popularnością przebija nawet wokalistkę Taylor Swift czy Beyonce. Zakup gry przez Microsoft był decyzją, która z pewnością przyniesie firmie ogromny zysk i szybko zwróci koszta poniesione podczas transakcji. Firma rozwija też zastosowanie dla Minecrafta, a społeczność niejednokrotnie dołożyła swoją cegiełkę do pomocy innym i pomocy przy rozwoju nauki i edukacji.