Jak każdy wie, tegoroczny Minecon odbędzie się 4 i 5 lipca w Londynie. Data ta, zbliża się do nas wielkimi krokami, a my, gracze, dostajemy coraz więcej informacji o samej imprezie oraz najnowszej wersji Minecrafta – 1.9.

Jednego jesteśmy pewni – update 1.9 zdecydowanie zmieni The End. Jeb, na swojego Instagrama wstawił zdjęcie, z którego możemy wywnioskować, że Kres zostanie przebudowany, a co za tym idzie – Zostanie najprawdopodobniej przebudowana również rozgrywka w nim.

Nasze przypuszczenia potwierdza screen od Dinnerbone’a, również z Instagrama. Przedstawia on smoka, który „zionie” na Endermana fioletowym pyłem. Screen ten pochodzi z końca lutego, więc można wywnioskować, że Mojang pracuje nad updatem już od jakiegoś czasu.

Warto oczywiście przypomnieć, że nie jest to pierwsza nowinka odnośnie Minecrafta 1.9. Wiemy chociażby, że zostanie zmieniony system walki, który wraz z przebudową Kresu może być nowym wyzwaniem dla graczy.
A Wy jak sądzicie? Czego możemy się spodziewać na Mineconie? Co zastaniemy w The End w najnowszej aktualizacji? Dajcie znać w komentarzach!