Witam w drugim wpisie, migawki tygodnia z SeeRazo, dzisiejszy wpis zdominowany będzie refleksjami z wczorajszego mineconu.

Panel poświęcony przyszłości minecrafta.

Czy dowiedzieliśmy się czegoś nowego o planowanych zmianach w minecraft ? Nie. Panel zapowiadał się ciekawie, ale developerzy połowę czasu stracili na omawianie obecnych zmian w grze. Jeb wspominał iż lubi zaczynać omawiając  już to co zostało zmienione, ale 2/3 czasu poświęcone na to jednak rozczarowuje. Dowiedzieliśmy się ile linii kodu zostało zmienionych w najnowszej wersji 1.7, jak wyglądała współpraca przy tworzeniu koni z ich oryginalnym twórcą. Poświęcono również trochę czasu na nowy launcher, omówiono jego znaczenie dla przyszłości minecrafta, dodanie możliwości zgłaszania błędów, wytłumaczono jak używać starszych wersji minecrafta za pomocą nowego launchera gdyż wiele osób ma problem z tą jakże prostą czynnością. Nie zabrakło również wspomnienia o możliwości łączenia resource packów oraz o tablicach.

Nowości jakie zostały pobieżnie omówione, chociaż użycie słowa omówione to za dużo, to Minecraft Plugin API. Mojang już nie obiecuje żadnego konkretnego terminu, ale przy dobrej passie być może będziemy mogli zobaczyć już w 2014 roku. W związku z tym zadaniem do ekipy dołączyły dwie nowe osoby jest nią Michael ‚Searge’ Stoyke który w większości poświęci się pracy przy API. Ryan ‚UltraMoogleMan’ Holtz będzie zajmował się szeroko pojętym renderingiem.

Bardzo dużo ludzi kierowało się do mojangu z pytaniem gdzie można przesyłać swoje sugestie, lub po prostu wysyłali jest przez twittera lub inne portale. Przypomniano więc specjalnie utworzoną do tego celu stronę http://reddit.com/r/minecraftsuggestions, gdzie ekipa będzie miała łatwy dostęp do waszych pomysłów w przyszłości. Miejsce w którym należy zgłaszać bugi do minecrafta to https://mojang.atlassian.net

Jednym słowem nie dowiedzieliśmy się nic ;] Wczoraj również zobaczyliśmy nową mapę adventure stworzoną przez BlameTC’s, wykorzystuje ona wszystkie nowości wersji 1.7, zmienione dźwięki, nowe biomy, bloki etc.

Chciałem bardziej szczegółowo opisać jeszcze panel o serwerach i modyfikacjach, ale mojang zablokował film z dnia pierwszego. A zatem wpis na ten temat pojawi się w innym terminie. Dziś dzień drugi i zarazem ostatni Mineconu 2013, zapraszam do oglądania. Ja odpadam, gdyż nie ma już nic ciekawego ;]

Ps. Głodni :D?

![](https://pbs.twimg.com/media/BYBHLA3IYAALoWT.jpg:small)