Wczoraj wieczorem świat obiegła wiadomość jakoby Microsoft był zainteresowany kupnem firmy Mojang. Źródła gazety „The Wall Street Journal” twierdzą, że już w tym tygodniu ma dojść do transakcji, a proponowana suma ma osiągać nawet do dwóch miliardów dolarów Amerykańskich.

Oczywiście na tą chwilę nic nie jest potwierdzone, i wszystko co jest w tym artykule to spekulacje, aczkolwiek możemy je traktować wiarygodnie. Notch dwa lata temu stwierdził, że minimalną kwotę jaką przyjmie za kupno Mojangu będą rzekome dwa miliardy. Ponadto inne źródła twierdzą, że Notch bardzo chętnie pomoże zainteresowanym firmom w odnalezieniu się, aczkolwiek później zamierza odejść.

Informacja dotarła nie tylko do fanów Minecrafta i zapalonych „geeków”, ale dzięki artykułom międzynarodowych portali takich jak Reuters, BBC lub Business Insider jest najpopularniejszą wiadomością na Facebooku zaraz za wczorajszą konferencją firmy Apple. Z jednej strony powinniśmy się cieszyć, że ma to aż taki wydźwięk na arenie międzynarodowej, aczkolwiek na dłuższą metę jeżeli transakcja dojdzie do skutku nie mamy pewności w jaki sposób gra będzie rozwijana.

A jeżeli spekulacje stały by się faktem, co się zmieni w Minecrafcie? Napiszcie swoje opinie w komentarzach…

Miniaturka: http://imgur.com/a/HInUP