Już dziś startuje MC Buildcon 2017!

Jeśli jesteś nowym graczem, który chciałby poznać innych fanów Minecrafta i poobserwować, jak radzą sobie w świecie Minecrafta, to miejsce będzie dla Ciebie idealne. Jeśli jesteś zaś doświadczonym budowniczym, który ma za sobą niezliczoną ilość budowli i chciałbyś rozwinąć swoje umiejętności, to również znajdziesz coś dla siebie. Buildcon to nic innego jak internetowy konwent, który rusza już w ten piątek (14 kwietnia) i będzie trwać do wtorku (18 kwietnia) 2017.

Spotkacie tam wielu utalentowanych twórców społeczności, np. UdvioNecrosys czy NewHeaven (tego ostatniego znacie już z pięknej budowli Alicji w Krainie Czarów, o której pisaliśmy tutaj). Podzielą się oni z wami wiedzą na temat budowania, a zapewniamy, że warto ich posłuchać :)

Będzie też panel poświęcony pracy Arcaniaxa, który wprowadzi was w tajemnice GoPaint oraz GoBrush. Próbkę jego umiejętności znajdziecie na jego profilu.

Nie zabraknie też panelu Minecraft.edu i mistrzowskich kursów.

Zobaczcie film promujący to wydarzenie:

Warto zerknąć, co przygotowano na tegorocznym Buildconie. Na poniższej grafice znajdziecie dokładny grafik poszczególnych eventów:

![](https://pbs.twimg.com/media/C80wuzMXUAAMo2K.jpg:large)źródło: https://twitter.com/MCBCon
Niech nie zniechęca was to, że występują zagraniczni mistrzowie. Twórcy zapewniają, że Buildcon jest wydarzeniem międzynarodowym i każdy jest mile widziany!
![](https://community-content-assets.minecraft.net/upload/styles/small/s3fs/7c470e0de16bfc2204282cd3cfd2e757-Panel_Room.jpg)Miejsce, z którego będą mówić m.in. Udvio i Arcaniax.
Podczas całej imprezy pojawią się także rozgrywki, w których drużyny będą walczyć między sobą o stworzenie najlepszej budowli. Będziecie mogli zatem popatrzeć, jak można sobie radzić z budowaniem pod presją czasu :)

Nagrody będą sponsorowane przez Builders Refuge i podobno są bardzo atrakcyjne :)

Impreza będzie dostępna pod trzema adresami IP:

– mcbuildcon.net

– play.mcbuildcon.net

– mc.mcbuildcon.net

Wygląda na to, że będziecie mieli co robić w nadchodzący świąteczny weekend ;) Więcej o samej imprezie możecie poczytać tutaj.


Ważna informacja! Buildcon jest dostępny tylko w wersji 1.11.2! Używając innych wersji, nie będziecie w stanie zalogować się do serwera. To ograniczenie zostało nałożone w celu utrzymania stabilności.