Graczy Pocket Edition i Windows 10 czeka nowa rzecz – Marketplace. O co w tym chodzi? Koniecznie czytajcie dalej!

Ostatnimi dniami mieliśmy sporo nowości i wydaje się, że Minecraft nie przestanie nas zadziwiać. Tym razem wieści dotyczą projektu społeczności, dzięki któremu:

– będziecie mogli przeglądać i pobierać super kreacje bezpośrednio w grze – bez konieczności wychodzenia z niej,

– każdy nowy dodatek od partnerów będzie sprawdzony pod względem jakości i bezpieczeństwa zanim trafi do sklepu i będzie dostępny dla graczy,

– gracze będą używać Minecraftowych Monet, dzięki czemu twórcy ustalą stałą cenę na całym świecie za swój produkt.

Współpraca zaowocowała w stworzenie katalogu pełnego przygodowych map, tekstur czy mini gier. Znajdziecie tam między innymi NoxcrewBlockWorksQwertyiop The PieBlockceptionSphaxEneijaImagiversePolymaps czy Razzleberry Fox. Każdy, kto ma zarejestrowaną działalność, może dołączyć! Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie tutaj.

Idea powstała po to, by ułatwić graczom dostęp do ciekawych projektów zebranych w jeden wygodny katalog, w bezpieczny i prosty sposób. Nie oznacza to oczywiście tego, że dotychczasowe manualne pobieranie dodatków będzie niemożliwe – nadal będzie to dostępne.

Jak wspomnieliśmy, Mojang wprowadza również Monety, które będzie można nabyć podczas zakupów w aplikacji na waszych urządzeniach. Monety pomogą twórcom ustalić odpowiednie ceny i mieć bezpośredni udział w tym, co sprzedają. Plusem takiego rozwiązania jest to, że twórcy zyskają na tym większość dochodów ze sprzedaży ich produktów.

Gracze otrzymają dostęp do zakupionych rzeczy na dowolnym urządzeniu przy użyciu bezpłatnego konta na Xbox Live. A przynajmniej takie są plany :)

W połowie kwietnia ma pojawić się wersja beta na Androida, gdzie będą testowane m.in. Monety. Z tego powodu nie będą dostępne jeszcze żadne produkty twórców, ale mają się pojawić jeszcze tej wiosny.

20 kwietnia między 9 am a 12 pm PST odbędzie się AMA na Reddicie skupiające temat tego projektu, więc warto tam zerknąć. AMA będzie dostępne tutaj.

Co sądzicie o tym pomyśle?