Po ostatnich wiadomościach widać że praca w ekipie mojangu wrze jak nigdy. Z dnia na dzień dostajemy coraz więcej informacji o nowościach, planowanych zmianach i udoskonaleniach w kolejnej wersji. W związku z tak szybkim tempem prac dziś przedstawmy wam kolejne nowinki które znajdziemy w najnowszym snapshocie (6 września).

Od czasu wersji indev świnie nie spełniały żadnej roli poza dostarczaniem nam pożywienia. A sterowanie nimi nie było możliwe nawet po założeniu siodła. Jendak Dinnerbone poinformował nas ostatnio o planowanych zmianach dotyczących naszych różowych milusińskich. Zapewne zastanawiacie się co się zmieni. A więc – prawdopodobnie dostaniemy coś w rodzaju marchewki zawieszonej na wędce którą będziemy craftować jak osobny item. W ten sposób świnia podążając za marchewką idzie w wyznaczonym przez nas kierunku. Co za tym idzie otrzymamy zupełnie nowy środek transportu. Testować ten jakże innowacyjny sposób poruszania się będziemy mogli już w następnym snapshocie.

Czy nowy środek transportu zrewolucjonizuje poruszanie się po lądzie? Mamy nadzieję że tak.

Dołączona grafika

Jeb_ poinformował nas o kolejnym dekoracyjnym bloku. A jest nim głowa szkieleta. Co będziemy tym jakże odrażającym blokiem ozdabiać? Z pewnością lochy lub nasze piwnice. Jeżeli jesteś wielbicielem ostrego wystroju to z pewnością coś dla ciebie.Jednakże zwracając uwagę iż mojang zawsze z góry ma zastosowanie dla wprowadzanych bloków można by się posunąć do hipotezy iż ma to coś wspólnego z nowym mobem zaprezentowanym w ostatnim snapshocie. Jednak to są tylko nasze domysły.

Co będzie?, to się okaże!

Dołączona grafika

Ostatnią i zarazem najsmutniejszą informacją jest bark snapshota w tym tygodniu. A spowodowane to jest wyjazdem ekipy na PAX Prime. Kolejny snapshot ukaże się dopiero 6 września. Więc odrywając się od szkolnych obowiązków będziemy mogli delektować się nowościami dostarczonymi przez chłopaków. W tym samym momencie Jeb poinformował nas o planowanej dacie wydania kolejnej wersji minecraft. A będzie to 31 października czyli dla mniej obeznanych w kulturze Stanów Zjednoczonych , święto Haloween. Po ostatnich snapshotach z ogromną niecierpliwością czekamy na wersję 1.4.