Witam! Utworzyliśmy w poprzednich częściach pierwsze bloki – kwiaty. Stworzyliśmy do nich generator, który spowodował zmianę wyglądu naszej okolicy. Tylko jest mały problem… nasze bloki dziwnie się nazywają. Dodatkowo, co mamy zrobić, aby wydać nasz mod? Tego dowiecie się w tej części artykułu. Zaczynamy!

1. Nazwy naszych bloków.

Dziwne nazwy naszych bloków spowodowane są tym, że nie przypisaliśmy do nich żadnych zmiennych językowych. Gra więc nazywa nasze bloki według zmiennej „UnlocalizedName„.

Żeby zmienić postać rzeczy, należy wprowadzić w głównym pliku naszej modyfikacji („Tutorial.java„) pewne zmiany, aby całość kodu wyglądała tak:

Widzimy szesnaście nowych linijek kodu. Każda z nich odpowiada jednemu kwiatkowi. Można to ogólnie zapisać tak:

Jeśli nasz blok / item nie posiada wartości meta, możemy wpisać 0 lub całkowicie wymazać tę wartość.

2. Wydawanie naszego moda!

Dużo osób pyta mnie: „jak mogę wydać moda?”, a więc zamieszczam odpowiedź.

a) Przechodzimy do katalogu: „(Katalog Forge)/mcp/” i na początek uruchamiamy plik „recompile.bat”.

b) Czekamy, aż plik zostanie „wykonany”. Naciskamy dowolny klawisz.

c) Następnie uruchamiamy plik „reobfuscate.bat” i czekamy tak, jak w punkcie „b”. Całość powinna przebiec szybciej, niż poprzednio.

d) Mamy gotowego moda do wydania. Teraz należy go spakować. Przechodzimy do katalogu „(Katalog Forge)/mcp/src/minecraft/assets” i kopiujemy katalog „tutorial”. Następnie przechodzimy do katalogu „(Katalog Forge)/mcp/reobf/minecraft” i wklejamy poprzedni folder. Teraz zaznaczamy nasze dwa foldery i pakujemy je w paczkę ZIP, na przykład za pomocą WinRar.

e) Gotowe! Teraz nasz powstały plik wystarczy podrzucić naszemu koledze lub wgrać na nasz serwer i cieszyć się z gry.  Nie muszę chyba przypominać, że wszystkie modyfikacje kopiujemy do katalogu „%APPDATA%/.minecraft/mods”.

3. Pliki do pobrania.

Cały kod źródłowy możemy pobrać >> tutaj <<.

PS. Przepraszam za troszkę krótszy artykuł dzisiaj, ale jest to spowodowane sprawami prywatnymi. Za tydzień (jak w każdy czwartek) nadrobimy!