Rabus już dzisiaj zdążył Was poinformować o fakcie, że Microsoft zakupił firmę Mojang za 2.5 miliarda dolarów. W tym artykule bardziej chciałbym rozwinąć orzeczenie wydane przez dyrektora Public Relations firmy Mojang – Owena Hill.

Pierwszy wyciek pojawił się już pięć dni temu, a suma o jakiej poinformował *The Wall Street Journal *opiewała na 2 miliardy dolarów. Okazuje się, że redakcja pomyliła się o pół miliarda dolarów, ponieważ ostateczną ceną okazało się dwa i pół miliarda dolarów.

Niestety powyższa zmiana pociągnęła za sobą kilka sprzeciwów. Niektórzy członkowie ekipy oraz trzej założyciele postanowili zrezygnować z posad i odejść z firmy. Jednym z nich jest wszystkim znany Markus „Notch” Persson czyli twórca Minecrafta. Na swoim blogu poinformował, że nie chce być symbolem jakiejś gry lub firmy. Woli pozostać zwykłym programistą. Poza tym zorientował się, że od jakiegoś czasu jego relacje ze społecznością pogorszyły się, dlatego woli zejść na dalszy plan i nie przeszkadzać Mojangowi w rozwoju gry.

Pomimo tego, że jesteśmy portalem na temat Minecrafta, jesteśmy też zobligowani aby poinformować graczy o drugiej grze firmy Mojang a mianowicie Scrolls. Wraz z Notchem odszedł główny designer gry Scrolls – Jakob Porser. Mimo jego odejścia, gra Scrolls dalej będzie kontyunowana według planu. Ostatnią osobą, która postanowiła był Carl Manneh, czyli dotychczasowy prezes Mojangu. Programiści gry Cobalt poinformowali, że ich wpółpraca dalej będzie kontynuowana.

Mojang ma dobre wiadomości dla posiadaczy Minecrafta na Playstation, iOSa i Androida oraz wersji na Maca i Linuxa. Będą one dalej sprzedawane, wspomagane i rozwijane.

Jest to dla mnie nie codzienne aby pisać aż tak ważne artykuły dla naszej społeczności, ponieważ budzą one wiele kontrowersji, o czym się przekonałem czytając opinie graczy na naszym forum. A co wy o tym myślicie? Napiszcie swoje opinie w komentarzach lub w temacie na naszym forum: http://forum.minecraft.pl/topic/27543-minecraft-zosta%C5%82-kupiony-przez-microsoft-za-dwa-i-p%C3%B3%C5%82-miliarda-dolar%C3%B3w/

Na sam koniec wysyłam filmik od firmy Microsoft, który potwierdza przejęcie i wspomina pierwsze wydanie Minecrafta na konsolę Xbox. Miłego oglądania!