Internet to potężne narzędzie w każdej dziedzinie. Źródło rozmaitych informacji, zbiórki pieniędzy na szlachetne cele oraz dzielenie się pomysłami, a także zażarte dyskusje na różne tematy. Ostatnio popularne jest wyzwanie, które polega na oblaniu się lodowatą wodą oraz nominowaniu kolejnych osób. Kwestią czasu było zanim to wyzwanie trafi na salony komputerowego świata.Nie trzeba było czekać długo. Niektórzy nagrywali filmiki w czasie rzeczywistym, inni natomiast przenieśli to do świata gry. Wyzwanie to polega na oblaniu się lodowatą wodą i nominowaniu później innych osób. One natomiast mają 24 godziny na dokonanie tego. Jeśli nie uczynią tego to muszą przeznaczyć pieniądze na fundację. Cel tego jest jeden: zbiórka pieniędzy na fundację, która uzbierane fundusze przeznaczy na badania i walkę z stwardnieniem rozsianym bocznym, potocznie zwanym ALS.

http://

Powyższy gif ukazuje to wyzwanie przeniesione do świata gry. Wszystko to co widzicie jest stworzone przez kombinację command blocków. Konfiguracja opiera się głównie na wykorzystaniu ramion oraz wiadra z wodą. Ich mechanizm jest ukazany na poniższym obrazku.

http://

Jak się okazuje po raz kolejny, Minecraft to nie tylko pole do dobrej twórczej zabawy ale także miejsce do działań charytatywnych, których jest mnóstwo w realnym życiu.

Popularność tego wyzwania sprawiła, że zaczęły powstawać także mody, które przenoszą modę chłodzenia się wodą do świata gry Minecraft.