Minecraft to nie tylko klasowy fenomen gier niezależnych ale także potężne narzędzie do osobistego rozwoju oraz kształtowania własnej wyobraźni. Częściowo wprowadzany do szkół i uczący nas odpowiedzialności, a także współpracy. Coraz więcej pojawia się głosów niezależnych instytucji, że gra, która porwała cały świat, ma także wpływ na zwiększoną chęć dzieci do czytania i do sięgania po literaturę. Zaczyna się niewinnie bo przecież wchodząc do gry i będąc kompletnym amatorem nic nie potrafimy sami zrobić.  Tutaj właśnie pojawia się ten bodziec. Bodziec i chęć zdobywania wiedzy. Aby taką zdobyć to trzeba się wysilić, znaleźć coś w internecie i zacząć czytać, aby poznać wszystkie sekrety mechanizmów działających w grze.  Zdobywanie tej wiedzy to nie tylko czerpanie informacji z krótkich tekstów czy filmików na you tubie ale to także bestsellery na rynku książek – poradniki, które są prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat wszystkich praktycznie elementów znajdujących się w grze.

Bycie starym wyjadaczem w tej grze to wyzwanie, które nie jeden z nas chciałby osiągnąć. Do tego potrzebny jest czas i mnóstwo cierpliwości. Poszerzanie horyzontów jest czymś w rodzaju rozwoju. Ciągle się doskonalimy, aby w przyszłości być w stanie pomagać innym, którzy skuszą się na tą grę w przyszłości podobnie jak my. Faktem jest, że gra ta sukcesywnie pojawia się w szkołach i uczy nas rozmaitych zachowań. Niektórzy nauczyciele mogą wyśmiewać i nie zezwolić na to lecz jednak popełnią oni w tym momencie spory błąd. Istnieją już bowiem szkoły gdzie na zajęciach dzieci uczą się ekonomii oraz gospodarowania przestrzennego, a także współpracy. Wszystkie te cechy tylko pozytywnie wpływają na podopiecznych, co później w ich własnym gronie rozpoczyna dyskusję i polemikę. Płakanie nad rozlanym mlekiem w samej grze przeradza się w proces skupujący się na rozwiązaniu danego problemu.  To natomiast skutkuje poszerzaniem wiedzy na dany temat.

Wszystkie te rzeczy się ze sobą wiążą i mają bardzo pozytywny odzew. Fakt ten trzeba eksponować i popierać na szeroką skalę.

Co wy o tym myślicie?