Gracze otrzymali dzisiaj kolejną łatkę z serii 1.6. Tym razem opatrzona numerkiem 1.6.6 a w niej…

Takie nowości jak mączka kostna która pozwala rosnąć wysokiej trawie w blokach obrośniętych zwykłą trawą czy kwiatkom, opcja PERFORMANCE (wydajność) pozwalająca szybko i przyjemnie ustawić Minecrafta na tryb maksymalnej ilości FPS, zbalansowanej czy energooszczędnej.

Zmieniono kilka detali odnośnie glowstone'a. Teraz traktowany przez grę jest jak kamień, nie szkło i wymaga kilofa do zbicia. Z rozbitego bloku wypada teraz do 4 sztuk glowstone'owego piasku.

Zmieniono także sposób tworzenia bloku glowstone, wymaga on pola tylko 2×2 (4szt. glowstone dust), tak samo stało się z niciami. Do zrobienia bloku wełny wymagane są teraz tylko 4 sztuki pajęczej nici. Naprawiono także kilka istotniejszych bugów jak nieprawidłowo działające łóżka w trybie multiplayer czy problemy z łódkami.

Tradycyjnie nowa łata wygenerowała także kilka nowych problemów. Najistotniejsze to nierozbijalna łódka, problem ze spaniem przy świetle pochodni czy crashe serwera z powodu zbyt wysoko postawionego portalu.

Z jednej strony irytować może częstotliwość wypuszczania łatek ale z drugiej… osobiście cieszę się, że wszelkie bugi są dużo szybciej niż dawniej łatane i gra się przyjemniej.