Cukierek albo psikus! Przygotowaliśmy dla was małe zestawienie tego, co możecie znaleźć w Minecraft z okazji Halloween. Jesteście gotowi?

Jedna uwaga na wstępie – wszystkie te dodatki znajdziecie bezpłatnie w Realms Java Edition!

Late: A Minecraft Horror Map

https://www.youtube.com/watch?v=OXF0FvQQGPY

Historia na tej mapie umieszczona jest w roku 1806. Przygodę rozpoczynacie od wizyty w pokoju z maszyną do pisania, a każdy kolejny krok to nowe niespodzianki. Tom Stone z ekipy Mojang postanowił dla was szerzej przetestować tę mapę i przedstawić krok po kroku swoje wrażenia. Relację w języku angielskim znajdziecie tutaj. Mapa jest autorstwa MineMakers Team. Wrzucamy wam na rozgrzewkę kilka screenów:

late

dama

rf

fdsf

Survivalists

https://www.youtube.com/watch?v=y1JOV0Rbr3Q

Gra autorstwa Archee, Tomhelduf i dragonmaster95 z walką z zombie, duchami, klaunami i ninja. Bierzcie znajomych i wykażcie się sprytem w pokonywaniu tych potworów! Warto spróbować, bo gra jest ciekawa i wyjątkowa w świecie Minecraft.

Pumpkin Party

Zestaw mini sześciu gier autorstwa Plagiatus, dragonmaster95 i Tomhelduf. Można grać solo lub ze znajomymi. Wybierzcie kostium, chwyćcie wiadro na słodkości i zbierajcie je od sąsiadów!

pumpkin

df

dfsd

df

Monster Kids

Mini-gra autorstwa Mojang i Moesh. W tej grze rozegracie rolę młodego potwora, którego zadaniem jest zwiedzanie głębokiej jaskini w poszukiwaniu pysznych skamieniałych potraw. Nie jedzcie wszystkich skamielin, ponieważ musicie je oddać potworowi. Drużyna, która zbierze najdrobniejsze skamieniałości po zakończeniu rundy, jest zwycięzcą!

dfsd

fds

Makers Party

Kolejna gra autorstwa MineMakres Team. Ty i Twoi znajomi kolejno obracacie matrycę i przenosicie o odpowiednią liczbę spacji. W rezultacie możesz dostać monety lub nagle znaleźć się w szybkiej mini-gierce. Rozmaite drogi pozwalają wyścigowi na planszy w różny sposób. Podobno da się znaleźć statek i wybrać nim na przejażdżkę :)

https://www.youtube.com/watch?v=8Ukhcb4o56U

The Witch

Gra autorstwa LetzTaco. Wraz z przyjaciółmi znajdziesz się w małym miasteczku, położonym pośrodku lasu świerkowego. Czarownica terroryzuje miasteczko, a burmistrz chce, żebyś coś z tym zrobił! Będziesz przez jakiś czas w mieście, więc najlepiej zacząć spotkać się z mieszczanami i dowiedzieć się więcej o okolicy przed wykorzystaniem najlepszych umiejętności detektywistycznych. Koniecznie włączcie muzykę: ta gra ma niestandardową ścieżkę dźwiękową!

dfd

sdf

Forgotten Hamlet

Mapa autorstwa Theticman i ChildOfStars.

https://www.youtube.com/watch?v=FOL6pdXZAYw

The Dornenstein Estate

Mapa autorstwa Mangelware, DIDschl i Saophai. Podczas krótkiej, upiornej podróży przez tę rezydencję trzeba będzie znaleźć kilka relikwii, aby przejść dalej. Sztuczki obfitują w całym domu jako zabytki, dźwięki i dziwaczne doświadczenia. Jest to ponoć najlepsza jak dotąd halloweenowa mapa do pobrania.

fdf

To tylko kilka propozycji, bo jest ich dużo więcej! Jeśli macie swoje ulubione pozycje (niekoniecznie z tego roku, bo niektóre zebraliśmy także z poprzednich lat), to podzielcie się nimi z nami :)