Rok 2013 coraz szybciej zbliża się ku końcowi. Wiele portali internetowych zajmujących się tematyką komputerową i nowymi technologiami tworzy rozmaite podsumowania i są rozpisywane plebiscyty na wydarzenie roku. Jednym z nich jest technologia druku 3D. Innowacyjna metoda tworzenia obiektów w realnym życiu.  Pewien śmiałek postanowił stworzyć cały mechanizm druku w grze.

Każdy dzień nie jest dniem straconym. Każdego dnia pojawia się rzecz, która odciska wyraźne piętno na tej produkcji i czyni ją jeszcze bardziej rozpoznawalną. Ogromne budowle, porady, sztuczki, aktualizacje i przydatne triki to zaledwie czubek góry lodowej i skromny kawałek ludzkiej wyobraźni. Ostatnio było głośno o użytkowniku o nicku:  ItsJustjumby. Stworzył on za pomocą drukarki 3D model statku kosmicznego o nazwie „niszczyciel gwiazd”, Tym razem poszedł o krok dalej i stworzył drukarkę w grze.

Można to nazwać ogromnym sukcesem i wielkim osiągnięciem. Jestem przekonany, że zaprogramowanie czegoś tak skomplikowanego musiało mu zająć trochę czasu. Minecraft jak i pomysły graczy zmierzają z dnia na dzień w coraz to ciekawszą stronę. Są serwery typu survival, RPG oraz freebuild. Nie zdziwiłbym się, gdyby za kilka lat pojawiły się serwery typu Print3D. Konkursy drukowania 3D. Najciekawszy projekt wygrywa, czas na wykonanie 10 minut. Może to jest tylko i wyłącznie moje gdybanie ale chciałbym także poznać wasze zdanie w tej kwestii.

[youtube_sc url=”http://youtu.be/NosYiyNXhzQ” theme=”light”]