Jak wiecie, delfin to najnowszy mob związany z aktualizacją Aquatic, o którym wspominaliśmy w tym snapshocie. Nathan Adams opowiedział o nim coś więcej, więc zapraszamy do lektury!

Dlaczego w ogóle delfiny? Bo są super słodkie, jak twierdzi Nathan. Wpisują się idealnie do tematu aktualizacji, a ponadto stanowi świetny kontrast do wszystkich mrocznych i strasznych rzeczy, które spotkacie w grze po tych zmianach. Delfin był zatem oczywistym, pozytywnym wyborem.

d1Jako jedna z głównych osób w zespole inżynierów, Nathan był mocno zaangażowany w proces projektowania delfinów wraz z Jensem, Agnes i Marią Lemón. Od czasu ogłoszenia na Minecon Earth w ubiegłym roku, on i zespół Javy ciężko pracowali nad zaprojektowaniem delfina jako nie tylko wyjątkowego zwierzęcia w grze Minecraft, ale także jako przewodnika po powitalnych grach w zupełnie nowym świecie pod powierzchnią. 

„Myślę, że to, co delfiny wnoszą, to bardzo przyjazna twarz pod wodą, która pokazuje, że nie jesteś sam i że nie wszystko jest przerażające” – wyjaśnia Nathan. „Miło jest mieć istotę w wodzie, która naprawdę troszczy się o ciebie, i myślę, że delfiny wykonują świetną robotę pokazując to graczom”.

Delfiny to istoty społeczne i można je znaleźć pływające grupami. Gdy zauważą gracza, będą próbowali nawiązać z nimi interakcję, pokazując mu, jak bardzo są inteligentne i ciekawe. Przede wszystkim – są też niezwykle żartobliwe.

Delfiny chcą pływać z tobą lub bawić się przedmiotami, które unoszą się w wodzie. Jeśli jesteś w pobliżu, spróbują się z tobą pobawić, zwłaszcza jeśli jesteś w łodzi. Potem popłyną za nią, może udadzą, że są łodzią, a nawet przeskoczą nad nią – tylko po to, by pokazać, jak są zabawne”.

Brzmi super, prawda?

„Jeśli ci zaufają, co robią automatycznie, chyba że je zdenerwujesz, będą traktować cię jak jednego z nich i udawać, że jesteś kolejnym delfinem” – wyjaśnia Nathan. „Mając to na uwadze, mogą zjednoczyć się z tobą, dać ci specjalną poprawę prędkości, a nawet grać w ping ponga z pobliskimi przedmiotami”.

Praca nad delfinami nie była jednak usłana różami. Projektanci napotkali kilka problemów:

„Kiedy Maria Lemón po raz pierwszy dodawała delfiny, a pracowała nad ich zachowaniem w czasie skoków, bardzo się zdenerwowała, ponieważ ciągle uderzała w swoje łodzie” – mówi Nathan. „Myślała, że ​​robią to dla niej, jakby chciały po prostu wydostać ją z łodzi z jakiegoś powodu, a to było takie zabawne, tylko obserwowanie, jak jest sfrustrowana delfinami!”

d3

Może więc delfiny nie są tak wesołe i szczęśliwe, jak sądzimy? A co, jeśli w rzeczywistości są mądrzejsze od nas, ludzi? Może po prostu czekają na odpowiedni moment, aby przejąć świat? Czy to w ogóle prawdziwe delfiny?

„Właściwie to zrobiliśmy sporo badań”, zapewnia Nathan. „Gdzie właściwie żyją delfiny, jakie zachowania mają delfiny, jakie są społecznie? A może to, co filmy pokazały nam za prawdę, to kłamstwo, a my powtarzamy kłamstwo?”

d4

Wdrożenie tego było wyzwaniem, ze względu na siedliska delfinów i warunki naturalne, które różnią się praktycznie od każdego innego zwierzęcia w Minecrafcie. „Większość zwierząt musi być na lądzie, a jeśli są pod wodą, umierają. Albo muszą być w wodzie i jeśli pójdą na ląd, giną” – mówi Nathan. Delfiny muszą jednak spędzić trochę czasu zarówno w wodzie, jak i od czasu do czasu wynurzyć się na powietrze. „Potrzebują tlenu i są mokre, co było naprawdę dziwne dla większości mobów Minecrafta, ponieważ delfiny są pierwszymi, które potrzebują obu tych rzeczy”.

Zaufanie delfina można łatwo zdobyć, ale także łatwo je stracić. Jeśli go skrzywdzisz, zdenerwujesz całą społeczność delfinów w tym obszarze i wszystkie delfiny zwrócą się przeciwko tobie. Nathan ma proste rozwiązanie tego problemu: „Po prostu bądź miły dla delfinów! Myślę, że wielu ludzi po prostu chce zobaczyć, co się dzieje, gdy je denerwujesz, a to nie kończy się dobrze. Ludzie próbują złapać delfiny, żeby je oswoić, ale tak naprawdę to nie zadziała. Po prostu pozwól im być i bądź miły – one pomogą tobie, jeśli ty pomożesz im”.

d4

Osobiście uważamy, że te moby zasługują na ogromną sympatię i na pewno będą miłym wzbogaceniem tego wodnego świata, który przygotowuje sukcesywnie Mojang :)