Minecraft stale się rozwija i po każdej aktualizacji przybywa do gry wiele nowych elementów, których nie sposób zapamiętać. Przychodzi z pomocą blockopedia – książka w całości dedykowana blokom i obszernym opisom elementów znajdujących się w grze.Całość jest zgrabnie przygotowana i z pewnością najbardziej wymagający gracze będą usatysfakcjonowani tym zakupem. Język o którym na chwilę obecną wiemy to angielski ale kto wie może z biegiem czasu jakiś polski wydawca pokusi się o tłumaczenie. Byłby to obowiązkowy element i wyposażenie gracza na jego biurku przy stanowisku do gry. Niektórzy napiszą, że po co komuś książka jak wszystko jest w internecie. Dla niektórych to gadżet niepotrzebny lecz ja i może znajdzie się ktoś jeszcze, kto lubi mieć coś takiego w swojej kolekcji.  Poradnik emanuje informacjami na temat bloków, a także wspomaga nas co, ile i w jakiej kolejności trzeba ułożyć, aby stworzyć dany blok. To wielce przydatna rzecz biorąc pod uwagę fakt, że cały poradnik jest bardzo solidnie i profesjonalnie wykonany.

Za edycję za oceanem jest odpowiedzialna firma Egmont, która już ma na swoim koncie inne publikacje związane z grą Minecraft: poradnik początkującego, poradnik początkującego budowniczego oraz poradnik taktyki walki. Jestem przekonany o tym, że postanowili wydać kolejną książkę, gdyż inne zapewne się dobrze sprzedawały.

http://

Wszystko to, zarówno bogactwo treści jak i aspekty dekoracyjne i samo wykonanie to ogromny plus. Jeśli gdzieś zauważę tę książkę w internecie to zamawiam dla siebie. Ot tak! Żeby mieć.

Poniżej przedstawiam dwa filmiki znalezione w sieci odnoszące się do tego poradnika. Znajomość angielskiego wymagana.

[youtube_sc url=”http://youtu.be/qZKCe4WIUXk” theme=”light”]

Jak udało mi się dowiedzieć, premiera wydania tego poradnika to 4 grudzień 2014 roku. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Z pewnością zyski i obroty się znacznie zwiększą. Cena takiego gadżetu to około 30 dolarów. Przeliczając na polskie złotówki to daje nam 100 zł z groszami.

Mało? Dużo?

Co o tym sądzicie?