Beta 1.8.0.8 wraz z nowościami jest już dostępna dla graczy Xbox One, Windows 10 i Androida.

Pisaliśmy już o nowościach z Minecon Earth 2018, w tym o Minecraft: Dungeons, a teraz możemy przedstawić wam też inne nowości, które możecie już od dzisiaj wypróbować w wersji beta.

Koty i pandy

pandy

Aby móc zagrać tymi mobami, po rejestracji do wersji beta musicie zaktywować tryb eksperymentalny gry. Pandy można karmić bambusem!

Efekty i animacje w add-onach

To fantastyczny sposób na jeszcze większe dostosowanie do wszystkich wersji gry Minecraft. 

Wcześniej dodatki pozwalały tylko modyfikować istniejące moby w grze, ale dzięki New Entities można dodawać kolejne moby. Możesz użyć funkcji Data Driven Spawning, aby kontrolować, które moby pojawiają się w waszych światach. Animacje dają więcej opcji dostosowywania, dzięki czemu będziecie w stanie stworzyć przerażającego, ośmionogiego moba waszych marzeń, czy też, jak kto woli – waszych koszmarów. Cząstki pozwolą spasować moby z fajnymi efektami.

Jak to zrobić? Po pierwsze – upewnijcie się, że macie wersję beta. Musi być napisane „beta 1.8.0.8”.

Następnie będziecie potrzebować dwóch plików (po kliknięciu od razu odtworzy się pobieranie): ten plik oraz ten plik. Nie martwcie się – linki są bezpośrednio ze strony oficjalnej, ale jeśli się boicie klikać w ciemno, to znajdziecie je również w tym oficjalnym artykuleSą to pliki .McWorld, co oznacza, że ​​możecie po prostu wybrać „Run”, a one otworzą Minecraft na waszym urządzeniu i zaczną importować do niego dane. W okienku startowym powinna pojawić wam się informacja, że importowanie zostało zakończone.

Wtedy będą wam potrzebne paczki z wersją beta: ta paczka oraz ta paczka. Znajdziecie je też w powyższym linku do oficjalnego artykułu. Są to spakowane pliki w zip, a waszym zadaniem będzie zmiana nazwy pliku z rozszerzenia .zip na .McWorld. Prawdopodobnie pojawi się wtedy komunikat, że jeśli zmienicie rozszerzenie, to plik będzie uszkodzony – nie przejmujcie się tym i po prostu potwierdźcie, że chcecie. Dzięki temu będziecie mogli od razu otworzyć plik i zaimportować go do Minecrafta.

Poniżej prezentujemy wam również, jakie moby możecie przywołać dzięki komendzie **/summon minecon: **

![duck](https://i.imgur.com/wJlrOJN.jpg)/summon minecon:duck
![scorpion](https://i.imgur.com/eOSuYxn.jpg)/summon minecon:scorpion
![illager](https://i.imgur.com/YNYr3aX.jpg)/summon minecon:spider_illager
![spider](https://i.imgur.com/3HbplVB.jpg)/summon minecon:vile_spider
![skeletaur](https://i.imgur.com/OgkC8jp.jpg)/summon minecon:skeletaur
Dajcie koniecznie znać, jak podoba wam się ta wersja beta!