Daniel z Mojangu skończył swoje AMA gdzie każdy z nas mógł zadać mu dowolne pytanie – suma sumarum napłynęło ich na tyle dużo, że jeśli mieliście pytania dt. biznesowej strony Minecrafta to na pewno je znajdziecie w linku z poprzedniego wpisu. Jednemu z naszych użytkowników udało sie uzyskać odpowiedź dt. modów, a niektórym fanom nawet informacje o tym jakie są w dotyku włosy Jeba czy broda Notcha!

 
**Czy wiele firm pytało Was o możliwość odkupienia Minecrafta?**
Mnóstwo! Niektóre z nich nawet powiedziały żebyśmy sami podali cenę.
 
 
**Z tych rzeczy które nie zostały ostatecznie zaimplementowane w Minecraft – co chciałbyś nadal zobaczyć?**
W Minecraft – Tutorial. Pamiętam moje pierwsze próby z Minecraftem. Cała frustracja i brak zrozumienia jak to wszystko działa. Nie wiedziałem również że istnieje oficjalna wiki.
W Minecraft X360 – Autojump :P
W Minecraft Pocket Edition – Najlepsze sterowanie na świecie… nadal nad tym pracujemy.
W Scrolls – Lepsze GUI by łatwiej się grało.
 
 
**Nie chcę zabrzmieć jak dupek ale czy obsługa klienta jest gdzieś w Waszym biznesplanie?**
Tak! Starałem się o lepszy support od wielu miesięcy i teraz wreszcie jesteśmy w stanie stworzyć odpowiednie narzędzia i zespół gdyż wcześniej wynikło kilka problemów z naszymi stronami które musieliśmy naprawić zanim ruszymy naprzód. Mamy małą ekipę supportową, ale żeby zmniejszyć ilość zapytań technicznych najpierw musimy pozbyć się błędów w grze.
 
**Jakie są włosy Jeba?**
Takie mięciutkie!
**A broda Notcha? Kłuje?**
Tak. Broda Notcha kłuje.
 
**Jak cięzko było z PayPalem? Brzmi niewiarygodnie że mogli zablokować wam 600 tysięcy dolarów ot tak.**
Mnóstwo telefonów no i odbierania i wysyłania dokumentów
 
**Czy macie plany zautomatyzowanego pobierania plików z serwera w czasie łączenia z nim? W sensie możliwośc wrzucenia na serwer modów i dodania przedmiotów oraz pobierania ich przez klienta przed rozgrywką.**
Celujemy coś na ten wzór. Nic nie jest pewne jednak byłoby super gdyby serwer mówił "potrzebujesz moda x, y z by wejść do gry", klikasz OK i serwer ściąga odpowiednie modyfikacje no i łączy Cię po zakończeiu pobierania :D
 
 
**Znaleźliście ciekawe odpowiedzi Daniela na reddicie? Wypisujcie je w komentarzach!**