Kraina Czarów zachwyca od lat, a niejedna osoba chciałaby na chwilę zamienić się miejscami z Alicją i samemu wskoczyć w dziurę za białym królikiem. Takie marzenie spełnić ciężko, ale mamy na to sposób – możecie trafić do tej wspaniałej Krainy dzięki nowemu projektowi stworzonemu przez team NewHeaven!

Projekt Krainy Czarów jest póki co największym, jaki stworzyła ta ekipa.

„Szczerze uwielbiamy świat Alicji w Krainie Czarów – wszystko jest tam fantastyczne, więc chcieliśmy pokazać to w świecie Minecrafta w sposób barwny i z urozmaiconymi kształtami”, mówi ekipa.

Projekt jest efektem ciężkiej pracy trwającej dwa-trzy miesiące. Świetnie pokazuje, jak jasnym i kolorowym klasykiem jest dzieło Lewisa Carrolla, twórcy książek o Alicji w Krainie Czarów. Nie obyło się jednak bez wyzwań.

„Najtrudniejszym dla nas było odwzorowanie postaci. Potrzebowały specjalnych póz związanych z ich historią. Chcieliśmy też, by wyglądały identycznie jak w filmie. Roślinność i budynki pozwoliły nam na więcej kreatywności, ale twarze musiały być identyczne i nie mogliśmy ich zmienić”, mówi Speedrus.

Najbardziej satysfakcjonującym elementem pracy nad tym projektem był moment, gdy twórcy połączyli wszystko w całość. „Zbudowaliśmy wszystko oddzielnie”, mówi Speedrus. „Pod koniec montażu, gdy zebraliśmy wszystko w jedno, w końcu ujrzeliśmy naszą mapę!”.

Zobaczcie część tego wspaniałego projektu:

1

2

3

21

22

56

5

54

Więcej zdjęć projektu oraz o samej mapie znajdziecie na PlanetMinecraft.