W ciągu ostatnich dni w internecie pisano o problemach związanych ze skórkami do Java Edition, jakoby zawierały wirusy.

Spokojnie – Mojang rozwiązał problem, jednak zamieścił też wyjaśnienie w tej sprawie, które chcielibyśmy wam przedstawić również u nas:

„Każdy gracz Minecraft: Java Edition może załadować własną niestandardową skórkę w powszechnie używanym formacie pliku PNG do naszego serwisu na stronie minecraft.net, a następnie pojawi się ona na swojej postaci w grze. Pliki PNG mogą zawierać rzeczy inne niż obraz, takie jak metadane, które zawierają informacje o tym, jakie narzędzie je utworzyło, kiedy zostało utworzone, kto je utworzył itp. Oznaczało to, że pliki PNG można było tworzyć, zawierając kod w tej obojętnej części plik skórki. Jednak kod ten nie byłby uruchamiany ani czytany przez samą grę”.

Chociaż oprogramowanie antywirusowe może wykryć ten kod i powiadomić o jego obecności, kod nie będzie mógł działać samodzielnie. Ponadto, nawet jeśli znalazłeś kod w pliku i zdecydowałeś się go uruchomić, twoje oprogramowanie antywirusowe powinno wykryć i zablokować próbę. Aby dodatkowo chronić naszych graczy, wdrożyliśmy aktualizację, która usuwa wszystkie informacje z przesłanych plików skórnych innych niż same dane obrazu”.

Mamy nadzieję, że ta wiadomość was uspokoi, jeśli zauważyliście te problemy.

Pamiętajcie też, że jeśli zauważacie jakikolwiek problem z grą, jej działaniem, bezpieczeństwem itp, to możecie pisać bezpośrednio do centrum wsparcia Mojang – o tutaj. Znajdziecie tam też gotowe odpowiedzi na popularne problemy.