Wiele osób dziwi sukces gier typu Minecraft oraz ogromne zainteresowanie nią nie tylko ze strony dzieci. Gra zainspirowała wielu ludzi do tworzenia nowych rzeczy, chociażby filmów na YouTube, czy innych gier opartych o tematykę budowania i bloków. Ale to nie wszystko.

Jeśli jesteś częstym bywalcem internetu (a jesteśmy pewni, że jesteś), to prawdopodobnie widziałeś już wiele rzeczy stworzonych w Minecraft. Westeros z Gry o Tron, o którym pisaliśmy – nuda? Poniżej kilka innych przykładów na inspiracje w Minecrafcie.

  1. Pisaliśmy już co prawda o tym w innym artykule, ale warto przypomnieć. Duńska agencja odtworzyła swój kraj w skali 1:1 w grze, używając do tego czterech tysięcy bilionów klocków! Powierzchnia budowli ma około 40 tysięcy kilometrów kwadratowych, na których spoczywają duńskie budynki. Przestrzeń ta waży 1 terabajt danych. Dania jest 133. krajem na świecie pod względem powierzchni. Ciekawe, ile kostek potrzeba do zbudowania Rosji?

http://

  1. Inspiracja Infiniminerem. Wpisz słowo „craft” w wyszukiwarkę gier na Xboxie lub w AppStore – sporo wyników, prawda? Nie będzie zaskoczeniem, że wiele z nich to klony Minecrafta (pozostałe to w większości kopie gry WarCraft). Minecraft jest idealną grą dla naśladowców, a ponadto łatwym kąskiem, jeśli weźmiemy pod uwagę jej popularność.

  2. Więcej niż 350 wiadomości powitalnych. Znacie te dziwne wiadomości, które wyskakują na ekranie podczas ładowania Minecrafta? To właśnie teksty powitalne, które pojawiają się losowo, niezależnie od długości stażu w grze

0efe396058e779a980b2b0bb0c8122c03a7cac17.jpg__846x0_q80.

  1. Najczęściej grana gra na Xbox Live. I nie, nie mówimy o Call of Duty.

  2. Microsoft kupił Minecrafta za ciężkie pieniądze. Mowa o kwocie równej 2,5 biliona dolarów, co sprawiło, że…

  3. …Notch kupił posiadłość wartą więcej niż Beyonce i Jaya-Z. Wydał na nią 70 milionów dolarów, co czyni ją najdroższą posiadłością w Hollywood. Czym jednak jest taka suma dla kogoś, kto zarabia na Minecrafcie?