Witam w kolejnej części poradnika do pluginu Skript. Dziś zajmiemy się akcjami wykonywanymi dla gracza, leczenie, gaszenie, zabieranie życia oraz stworzymy odliczanie. Zajmiemy się również komendami nieco innymi niż opisane we wcześniejszej części.

Dziś będziemy pracowali na skrypcie który doda na serwer komendę /ugas. Gracz po wpisaniu komendy zobaczy kilko sekundowe odliczanie i następnie zostanie ugaszony. Oraz otrzyma efekt mikstury Strength 1 na dwie minuty.

Z pewnością zauważyliście elementy już nam znane, dlatego też pierwszych sześciu linii kodu nie będę już tłumaczył – jeśli nie wiesz co one oznaczają zapoznaj się z poprzednimi wpisami. Znaczniki < gold >, < aqua > koloryzują nam tekst na czacie. Niestety minecraft ogranicza nas jedynie do 16 a są to: black, dark gray, gray, white, blue, aqua, light blue, green, light green, yellow, gold, red, pink, purple, magenta, brown.

Zmienna player znana nam już, podczas wyświetlania zamienia się w nick gracza wpisującego komendę.

Polecenie wait 1 second opóźnia kolejne zadanie o jedną sekundę. Następnie po odczekaniu odpowiedniej ilości czasu linia z send wysyła nam pokolorowaną wiadomość na czat.

Ta linia ugasi gracza

Dzięki tej linii możemy przypisać dowolny efekt dowolnej mikstury do gracza który wpisze komendę. W tym przypadku przypisujemy Strenght 1 na dwie minuty. I następnie wysyłamy informację że gracz został ugaszony :)

Tym sposobem, możemy tworzyć również inne komendy, które dodadzą graczowi efekty innych mikstur.