Zapraszam na kolejny już wpis z serii Skript. W dzisiejszej lekcji dowiecie się co nieco o instrukcjach warunkowych oraz jak przypisywać efekty do przedmiotów.

W tym wpisie pokażę wam jak przypisywać efekty do przedmiotów oraz jak poprawnie stosować instrukcje warunkowe. Zapraszam do czytania i komentowania! Jest to już trzeci wpis poświęcony temu pluginowi, jeśli nie czytałeś poprzednich link znajdziesz tutaj: KLIK. Być może opisane w nich rzeczy pomogą ci łatwiej przyswoić wiedzę z dzisiejszej lekcji.

Poniżej znajdziecie skrypt który do patyka przypisuje strzelanie błyskawicami. Po kliknięciu lewym przyciskiem myszki na patyk, który nazwiemy Palec Boga, skrypt sprawdzi, czy gracz posiada odpowiednie uprawnienie „patyk.blyskawica” oraz czy patyk jest prawidłowo nazwany i następnie strzeli błyskawicą w miejsce gdzie będziemy mieli skierowany przedmiot.

1. on leftclick holding a stick – wykonujemy skrypt gdy gracz trzyma w ręce patyk i kliknie na niego lewym przyciskiem myszy. 2. if name of player’s tool is „Palec Boga” – Jest to instrukcja warunkowa, sprawdza wpisany przez nas warunek. Tutaj if sprawdza czy nasz przedmiot jest nazwany „twojanazwa” jeśli tak jest przechodzi do wykonania dalszych instrukcji. 3. if player has permission „patyk.blyskawica” – znany z poprzednich lekcji, sprawdza czy gracz który chce użyć patyka posiada odpowiednie uprawnienie. 4. strike lightning at targeted block – strzela piorunem w blok na który skierujemy patyk/wzrok 5. else – jesli gracz nie spełnia warunku określonego 2 linie wyżej, czyli jeśli gracz nie będzie posiadał odpowiedniego uprawnienia wyświetli błąd który zdefiniowaliśmy poniżej 6. send „Nie mozesz uzywac rozdzki blyskawicy.” – Błąd który informuje o braku uprawnień.
Kod możemy zmodyfikować na wiele sposobów, zamiast błyskawic możemy użyć jakiegokolwiek przedmiotu. Przykład:
strike lightning at targeted block – w blok, na który patrzy się gracz strzeli piorunshoot a tnt from player with speed 6 – with speed 6 oznacza, że wystrzelona rzecz będzie leciała 6 razy szybciej, w tym przypadku będziemy rzucać TNT
Dziś krótko bo złodzieje rozkradli kable od neta i jestem odcięty na tydzień/dwa. Także w następnym tygodniu prawdopodobnie nie pojawi się wpis. Z pewnością jednak to nadrobię.