Stworzenia

Świat gry Minecraft nawiedzany jest przez przeróżne potwory – zarówno neutralnych, jak i wrogo nastawionych przeciwko naszemu bohaterowi. W tym artykule dowiecie się, do których zwierząt możecie bez strachu podejść, a które najlepiej omijać szerokim łukiem.

 

Minecraft Świnia

 

Świnia (Pig)

Pasywne stworzenia, które w grze pojawiły się jako jedne z pierwszych. Ich głównym celem jest zaopatrywanie gracza w surowe kawałki mięsa, toteż są odnawialnym źródłem jedzenia.

 

 Minecraft Owca

 

Owca (Sheep)

Kolejny z grupy pasywnych, są jedynym źródłem wełny, która z kolei jest ważnym elementem większości kolorowych odwzorowań w Minecrafcie. Od wersji 1.4 poza białymi owcami można znaleźć inne owce, które po uderzeniu zostawiają po sobie odpowiedni kolor wełny.

Kolory owiec które można znaleźć w dziczy – biały, jasno szary, szary, czarny, brązowy i różowy.

 

Minecraft Krowa

 

Krowa (Cow)

Pojawiły się dopiero w wersji Alpha, są głównym źródłem skór potrzebnych do wyrobu najsłabszych zbroi (skórzanych).

 

 Minecraft Kurczak 

 

Kurczak (Chicken)

Kurczaki pojawiły się w Alphie, wprowadzono je do gry aby umożliwić graczom zaopatrywanie się w pióra i jajka (odpowiednio do stworzenia strzał i ciasta).

 

Minecraft ośmiornica

 

Ośmiornica (Squid)

Są pierwszym wodnym stworzeniem w Minecrafcie. Posiadają 8 kończyn, wprowadzono je w wersji 1.2. Pojawiają się w każdym świetle, na każdej głębokości i na każdym poziomie trudności. Po zabiciu zostawiają po sobie czarny barwnik.

 

 Minecraft Wolf

 

Wilk (Wolf, Tamed Wolf)

Nowo wprowadzone, mogą być neutralne, agresywne lub zaprzyjaźnione, zależnie od tego, jak z nimi postąpimy. Uderzony wilk będzie przeciwko nam wrogo nastawiony, nowo powstały neutralny, a jeśli nakarmimy go kośćmi – zaprzyjaźni się z nami (wokół jego szyi pojawi się „obroża”).

 

 

Grzybowa krowa (Mushroom Cow)

Jedno z najdziwniejszych stworzeń w Minecraft. Pierwszy raz ukazała się w 1.9 pre release. Można zauważyć na jej grzbiecie trzy grzyby. Po użyciu na niej nożyc otrzymamy grzyby, a po yżyciu miski- zupę grzybową. Spawnuje się na blokach grzybni.

 

 

Mieszkaniec wioski (Villager)
Wieśniacy mieszkają w wioskach NPC. Występuje sześć odmian wieśniaka- rzeźnik, rolnik, bibliotekarz, kapłan, kowal i zwykły obywatel. Na razie nie mają oni bardzo rozwiniętej inteligencji, ale w przyszłości planowane są proste zadania zlecane przez nich.
 

 Zombie Minecraft

 

Nieumarły (Zombie)

Jedne z pierwszych agresywnych potworów które pojawiły się w grze, wysokie na 2 klocki, zostawiają po sobie piórka.

 

Creeper Minecraft

 

Creeper

Zielony, agresywny potwór kamikaze, który jako jedyny potrafi niszczyć bloczki swoją eksplozją. Jeśli zostaną zabite przez gracza zostawiają proch strzelniczy używany w budowie TNT.

 

 

Minecraft Szkielet

 

Szkielet (Skeleton)

Potrafi nie tylko przestraszyć swoją poważną miną, ale i umiejętnością zadawania obrażeń na odległość jako jedyny z agresywnych stworzeń. Wystrzelone przez niego strzały można podnieść, a po zabiciu zostawia albo amunicję, albo własne resztki – kości.

 

Minecraft pająk

 

Pająk (Spider)

Dodany jako drugi potwór w grze, jako jedyny posiada element wyróżniający go w nocy – świecące, czerwone oczy. Jest jedynym "płaskim" stworzeniem, ale mimo to większym i łatwiejszym do trafienia z łuku. Jako jego kolejną unikalną cechę można wymienić możliwość wspinania, jak i skakania po ścianach. Pozostawiają po sobie sznurek.

 

Skelespider.png

 

Szkielet jeźdźca (Spider Jockey)

Z angielskiego "Spider Jockey" – połączenie dwóch potworów, pająka i szkieletu, dodane w Secret Friday Update. Posiada zarówno cechy i umiejętności jeźdźcy, jak i ujeżdżanego. Zostawiają po sobie to samo co osobno – sznurek, strzały i kości. Od update 1.2 każdy pająk, który pojawi się w grze ma szansę 1/100 że dosiądzie go jego kościsty kolega.

 

Minecraft Slime

 

Szlam (Slime)

Znane także pod nazwą Slime, dodane jako piąty potwór, kształtem przypominają zielone sześciany otoczone przeźroczystą obwódką. Występują w 4 różnych rozmiarach, z czego ta najmniejsza jest nieszkodliwa. Zostawiają po sobie kuleczki szlamu (slimeball), które aktualnie nie posiadają zastosowania w grze.

 

 

Duch (Ghast)

Nazywany również Ghast (bo tak go nazwał Notch) jest stworem mieszkającym w Netherze. Istnieje od aktualizacji Hallowen i jest on nastawiony do nas wrogo- miota w nas bombami, które bez problemu niszczą netherrack. Dobrymi sposobami na jego pokonanie jest odbijanie bomb lub przyciągnięcie go do siebie za pomocą wędki. Po zabiciu wyrzuca łzy ghasta potrzebne do alchemii.

 

 Bałwan (Snow Golem)

Pierwsze stworzenie, które możemy stworzyć własnymi prostopadłościennymi rękami. Tworzymy go układając na sobie dwa bloki śniegu oraz dynię. Bałwan jest naszym sojusznikiem, który rzuca we wrogów śnieżkami. Można go także użyć jako fabryki śniegu, gdyż pozostawia go za sobą gdy się porusza.

 

 
Kostka magmy (Magma Cube)
Każdy może pomyśleć, że to po prostu piekielna odmiana szlamu, jednak jest to całkiem inne stworzenie. Został oficjalnie dodany do gry w aktualizacji 1.9 pre release. Podobnie jak slime występuje w czterech odmianach, jednak różni się od niego znacznie. Po zabiciu go nie otrzymujemy nic.
 
 
Człowiek Enderu (Enderman)
Stwór ten został dodany do gry w aktualizacji 1.8. Jest dosyć ciężki do pokonania. Posiada zdolność teleportacji i jest wysoki na trzy bloki. Co ciekawe, jest on neutralny w stosunku do nas do póki na niego nie spojrzymy. Po kontakcie wzrokowym otwiera usta i zaczyna się trząść, gdy spuścimy z niego wzrok zacznie się teleportować koło nas. Teleporuje się także w inne miejsce po uderzeniu, strzeleniu w niego z łuku lub zetknięciu z wodą, która zadaje mu obrażenia. Jest to też pierwszszy potwór ze zdolnością przenoszenia bloków. Po zabiciu dropi perłę endermana.
 
 
Blaze
Potwór powstający w spawnerach znajdujących się w twierdzach w Nether. Strzela podobnymi pociskami co duch. Nie jest zbyt groźny lecz warto pamiętać, że potrafią się zespawnować nawet cztery na raz. Po zabiciu otrzymujemy Blaze Rod. Po raz pierwszy pojawił się w 1.9 pre release.
 
 
Rybik cukrowy (Silferfish)
Pierwszy owad w Minecraft dodany w 1.8. Wyskakuje on z niektórych bloków wyglądających jak kamienne cegły. Te bloki znajdują się w twierdzach. Najlepiej na konfrontację z nimi zabrać jakąś broń masowego zabijania, bo gdy uderzymy jednego z nich  , zaczną wyskakiwać kolejne. Nie dropią żadnych przedmiotów. 
 
 
Pająk jaskiniowy (Cave Spider)
Jest to odmiana pająka. Pojawił się w 1.8. Jest mniejszy od zwykłego pająka, ale bardziej niebezpieczny, gdyż potrafi ztruć gracza. Spawnuje się w opuszczonych kopalniach- właśnie tam znajdują się ich spawnery. Po zabiciu wypada z niego sfermentowane oko pająka.
 
 
Smok Enderu (Ender Dragon)
Smok ten jest bossem w Minecraft. Po jego zabiciu ujrzymy napisy końcowe, które TEORETYCZNIE kończą grę. Jest wyjątkowo trudny do pokonania. Znajduje się on w The End. najlepiej na początku walki zniszczyć za pomocą strzał obiekty doładowujące mu życie, aczkolwiek i tak jest trudnym przeciwnikiem. Niszczy wszystko co spotka za drodze (prócz enderstona i obsydianu). Po pokonaniu rozbłyśnie i zniknie, po czym pojawi się portal do naszego wymiaru. Po śmierci wyleci z niego ogromna ilość kulek doświadczenia.

 

 • Jarekkarbowski

  a enderman itd

 • Konrad515

  Bo to jest stare :) i dla tego nie ma takich mobów jak NPC enderman cave spider itp.

  • Olurf

   Dobrze powiedziane, a w ogóle :”LUBIĘ TO!!!”

 • berni2905

  To jest chyba jeszcze z 1.5 -.-

 • Arturpodskarbi21

  NIECH TO ZAKTUALIZUJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • DarkMan

  zal dają newsy a update forum to maja gdzieś

 • robi

  to nie wszystko jeszcze brakuje pigmna a w 1.8 bendzie endermen

 • LastModerYoutube

  I jeszcze HEROBRINE nie ma
   

 • Kaper

  bu niema tych robali

 • Prawdusz

  brakuje powtorów z 1.8 i 1.9

 • Gugracjan

  aa brakuje wodnego creepers

 • manio143

  Wydaje mi się że od dłuższego czasu ten dział nie był uaktualniany ……..

  • DarkMan

   lol raczej . pisałem tu po aktualizacji 1.6.0 . w planach mam zrobić nowy poradnik 😉

 • Anonim

  Dodane nowe potwory.

 • The Kevin 032

  jeszcze obrazki sie sprzydały

 • The Kevin 032

  jeszcze obrazki sie sprzydały by

 • patryk

  wjem jak wyglonda npc ma wielki nos i łysom głowe

  • TomoSiaraPL

   Idź ty lepiej do szkoły pouczyć się ortografii a nie siedzisz przed komputerem i trollujesz myśląc że jako jedyny widziałeś NPC w Minecraft’cie …

 • Patryk

  ale z tymi NPC się mogli bardziej postarać (żeby to byli ludzie a nie ludzio-podobne stwory)

 • Micbil6

  NPC == FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

 • D4ani0

  ej a NPC

 • Jowa82

  A ja ostatnio zobaczyłam potwora .. miał długie nogi jakby pająk , był cały czarny i miał fioletowe oczy , a dookoła latały fioletowe kropki .. Co to takiego ?

  • O2

   enderman

 • Ggg

  lol to jest na serie chyba Minecraft Beta 1.0 lub 1.1

 • Marcinek07112002

  najnowsza wersia to 2.0

  • 0wneder11

   od kiedy?

  • FryceeK

   Najnowsza wersja to 1.0.0

   • Jakiś fan jakiejś gry

    najnowsza, to 1.9.6, a niedługo bedzie 2.0

 • pieterowski

  jowa to enderman skurwiel jak ich mało

 • MarcoPoloPL1

  A o Herobrinie to nie wspomnieliście 😀

 • Gosc

  HeroBrine od 1.0_16_02 do 1.0_17 tylko bo liscie z drzew scina

 • Kasiakasp2002

   a enderman ?

 • http://blogger-reya.blogspot.com/ Reey

  Szkielet (Skeleton) „Wystrzelone przez niego strzały można podnieść”

  taaaa frytki do tego…

  „Magma cube
  Podobnie jak slime występuje w czterech odmianach, jednak różni się od niego znacznie.”

  Oo Czym? Tym że nic po zabiciu z niego nie wypada? Kolorem? oO Wielkie różnice… Ciekawe kto to pisał..

 • Kapisss

  e do bani:()

 • Ggg

  Ja bym zrobił lepszy poradnik niż ten tutaj

 • Vene99

  Ekhm, inf. tu jest tyle, co mucha ton zje w miesiąc. Do połowy nie ma nawet zdjęcia. Gdzie jest napisane, ile ma HP, jaką ma siłe ataku, warunki potrzebne do spawnu…
  A Blaze – „…nie jest zbyt groźny…” What the…? Jasne, jasne, tylko trafi Cię trójka pocisków, tracisz 2/3 HP i dodatkowo się podpalasz. A jest groźny dlatego, że może pojawić się do 4? Do 7, jeśli coś. I co z tego, że idą na Ciebie 4, skoro nie jest groźny? Hę? Tak można powiedzieć o zombie…

 • Vc Kujony

  jeżeli jestescei tacy mądzy to sami zrobcie lepszy

  • TomoSiaraPL

   Ja jestem taki mądry i napisałem na konkurs tutaj, ale jak widać dałem się wyru**ać bo konkurs zakończył się 15 grudnia zeszłego roku a wyników nie ma -.-. Straciłem tylko czas a opisałem praktycznie wszystko (łącznie z blokami, potionami i enchantment table’m …).

 • Quendora

  Elo, mam do was pytanie. By zdobyć więcej surowca zaczęłam robić kopalnie kopiąc przez cały czas w dół, aż do czasu kiedy dalej się już kopać nie będzie dało. Czy to normalne, że słyszę przy tym odgłosy buczenia Zombie i innych stworów (czy tak jest zawsze), a może to przez to, że kopie koło jaskini z potworami?

 • Molonich

  -Do poprawy slimebale używa się do lepkich pistonów :)

 • Dominik Grzywak

  haha, śmieszny jest Spider Jockey szkielet na pająku, hahahaha…
  ale w minecrafcie najbardziej denerwują mnie 1.wilki 2.endermany 3.płomyczki !!!
  było by dużo lepiej jakby nie było wogule potworów na minecrafcie xD

 • Niki2023

  Slime Balle się używa do lepki tłoków, Magma cube dropią Magma Cream, i ze slime ballów można zrobić Magma Cream używany w Alchemi. Wszystko do napisania.

 • Ikkon

  Kto to pisał,błędy ortograficzne,nieaktualne albo błędne informacje, przy połowie mobów nie ma zdięcia, brak podstawowych informacji jak ilość życia i siła ataku.Tak trudno napisać że z zombie wylatuje zgniłe mięso i dać zdjęcie endermana?

 • Mciej564

  fajne

 • Uhgigb

  zapomniano dodać że ze slimebalu można zrobić klejącego pistona,nie ma zdjęcia endermana,bałwana,pająka jaskiniowca,smoka,blaza,magma cube i innych.

 • Berni2905

  Stare i nieaktualne… a rybik nie jest pierwszym owadem, bo pierwszym owadem był pająk -.- „z zombie wypadają piórka; owce zostawiają wełną po uderzeniu… kiedy to było…

  • Zxcvbnm-1998

   aleś ty mądry pająki to owady? pajęczaki najpierw pomyśl potem powiedz albo zajrzyj do encyklopedii

  • TheRemik42

   to było chyba w alphie -.-

 • berni2905

  Dominik Grzywak – to włącz sobie peacefula, też masz problem…

 • berni2905

  czy niektórzy są naprawdę na tyle debilni że myślą iż Herobrine jest/był kiedyś w grze?!

  • 0wneder11

   Niestety tak

  • Anonim

   był w modzie herobrine matole!

   • TheRemik42

    a jakim?

    • Anonim

     no herobrine

   • Troolface

     ale jemu chodzi o normalnego niezmodowanego minecrfta pacanie

 • zażenowanyPL

  pająk nie jest owadam a pajęczakiem -_- , slimbale maja zastosowanie! -_- , czemu nie ma opisu nieumarlego czlowieka/swini (ang. zombie pigman) ??

 • Sempai

  nie nie są , ja go np widziałam ~!  pozastawiał mi tabliczki , machał mi mieczem przez okno podłożył tnt w domu  , weźcie pomyślcie , niektórzy naprawde widzieli go !

 • Quiet1

  Też mi poradnik… Krowy dają też inny rodzaj mięsa niż dają świnie, podobnie kurczaki. Zombie nie zostawiają już po sobie piórek, konkretnie od 1.8. Nie można podnosić strzał wystrzelonych przez szkielet. Ze slimeballi robi się lepki tłok. Ghast nie strzela bombami, tylko kulami ognia. Przy rybiku – broń masowego zabijania – znaczy jaka? Chyba tylko TNT, bo bronie są w grze moim zdaniem 3, nie licząc miksturek: Miecz, łuk i dynamit, czyli TNT. Smoka Enderu można łatwo pokonać. Wystarczy stanąć na ziemi, a jak podleci blisko to strzelić w niego. Wtedy odleci, po czym znowu wróci, a ty w niego strzelasz, i tak w koło Macieju. Na minecraft wiki jest 8854954397594309686275956093 razy więcej informacji niż tutaj.

 • piekarnikO_o

  abdate ku…r to niekture są pozostałościami po 1.5!!!!! i zróbcie pig-man’a bo pisze człowiek-świnia ale niema nic. Przynajmniej dajcie wyglond!

 • Gram od niedawna

  ja widziałem endermana i mnie nie zaatakowal 😀

 • Artur31121999

  Bałwany są dobre
  Fajnie że dali nam sojusznika
  Tylko gdyby strzelał strzałami było by zajebiście

 • Sonicminecraft

  brakuje tu pigmenów endermanów i blazów

  • kamcraft1

   i npc 

  • FE

   jak brakuje? nie ma obrazków. Jest Enderman, jest Blaze i jest pigmen, tylko, że nieopisany.

  • Troolface

    pigman nie istnieje tylko byl w starych wersjack creative-indev a inne to mody

 • Jacekwybacz

  zoombe nieaktualny teraz daje zgniłe mięso

 • MineFanka

  Mam wesję 1.9 (i chyba jeszcze .5) a nie widzę spawnu smoka. Pomoże mi ktoś?

  • bas28 skierski

   bo to jest w 1.0

 • MsMacior

  A enderman

 • GOŚĆ

  Jak uzyskać więcej serduszek.?
  Jak zabić krowe albo świnie.?
  Jak zdobyć jedzenie.?

 • Pomocnik

   serduszka odnawiają sie jak coś zjesz np. mięso świni
  krowę lub świnię proste albo reką lub mieczem
  jedzenie wyskakuje z niektórych mobów np. krowa lub świnia

 • Pomocnik

  Smoki się nie spawnują jest tylko 1 boss w endzie!

 • Fallenangel26

   nieprawda masz moda

 • Dawid112010

  ja musze zabić ghasta to mi sie przyda

 • M Tomala

  nie ma golema i ocelotów to update 1.2.3 powinni dodać

 • Gryng

  zombie dropia piorka taaatylko ze do 1.7

 • http://www.facebook.com/profile.php?id=100003551913996 Jakub Krupa

  wiem jak znalesc end
   

  • tvn5767

   OO.Ja też wiem 😀

 • PYTAJNIK

  MOŻE MI KTOŚ POWJEDZIEĆ JAK ZROBIĆ TU KONTO ŻEBYM MÓGŁ TU GRAĆ ?????

  • Szczeniaczek7

   tu nie da się grać

 • Agajava1978

  jak stworzyc swoj swiat bez tych wszystkich stworow???

  • Wiśnie1999 XD

   wchodzisz w opcje i masz poziom trudności musisz zrobic peceful (pokojowy)

 • minecraft .1.9

  jak zalogowac sie na serv jakis?

 • minecraft .1.9

  prosze bardzo o odpowiedz bo normalnie to ja zwariuje

 • KaPi866

  minecraft .1.9 jeżeli nie masz premium i pisze ci /login i hasło to nie wejdziesz

  A jeżeli masz hasło wpisz /register i hasło
  i później za każdym razem jak wejdziesz wpisz /login i hasło
  na niektórych serwerach trzeba wpisać /register hasło hasło
  😀

 • Dominik

  smok kresu zabiłbym go tyle że laciałem sobie na nim ale minzrzucił i było Game-Over

 • Bar-tex

  ej a ja znalazłem takiego białego gostka w wiosce…ma białą głowe o wyglądzie głów tych osadników w wiosce ale jest większy i biały z jakimiś zielonymi dodatkami … co to jest ?!

  • Perok

   To jest Golem

 • Kuba67r

  to taki jakiś
  co zabija zombie

  • Olurf

   No właśnie…

 • Olurf

  wiecie co? POKONAŁEM Smoka Enderu!!!

 • Praork225

  No łał ja tez go zabiłem i było THE END.

  • Olurf

   „LUBIĘ TO!!!”

 • Ziom306

  YABA DABA DOO!!!

 • Olurf

  ufff flinston sie znalazl 

 • No Tak687867

  STRASZNIE nie aktualne te artykuły!

 • Marcinek07112002

  eee wasze głupstwa  ja mam wersje darmową wersję 1.2.3 i mam na niej Aenther i hero brine.

 • Zuza167

  nie znosze crepperuw

  • KEXUS

    jezu ,kogo to obchodzi?

   a,pisze się creeperów

 • minecraft poke face

   EJ a wiecie że Creepera da sie kościom oswoić

  • Troolface

    nie da sie pacanie to tylko film!!!

 • Przemek

  nie wymienił wilkołaka i inne rodzaje creeperów np. coke creeper

 • Adele30

  Rybik cukrowy od 1.8??!!!! ŻARTY!!!!! JEST JUŻ OD 1.7.2!!!! A i przemek to są podstawowe stworzenia a nie z M’o Creature

  • Jodasz

   W 1.7.2 można było znaleźć rybika w plikach gry- oficjalnie został wprowadzony w 1.8

 • Anonim

  Rybik cukrowy jest od 1.0 a nie w 1.8 ja go spotkalem tylko w 1.0.0
   

 • Cinek123321

  to nie grzybowa krowa tylko muchomorowa krowa i nie ghast tylko ghost powinno być

  • Jodasz

   To jest grzybowa krowa (mooshroom) i ghast, nie ghost. Ghost oznacza duch, a to jest połączenie słów: Ghastly (upiorny) i Ghost (Duch). Jak się czegoś nie wie, to lepiej nie mówić…

  • Troolface

    ale notch zdecydowal ze to bedzie ghast bo w szwecji tak sie mowi ghast a nie ghost

 • Wojtmen12

  A gdzie ocelot?

 • DarkIgorex

  ghast!!!!

 • Kacper

  nie ma estermana! czy jak to się pisało Ez/sterman to ten który morze steleportować i przenosi bloki

  • http://www.facebook.com/people/Julia-Siwek/100003321293153 Julia Siwek

   to się nazywa enderman

 • WOJTEK

  Kurde creeper jest i tak zajebisty ale SZKIELET NA PAJĄKU to zabardzo zajebiste

 • Minecraftowa111

   Nie ma ocelota ;/
  A ja go raz oswoiłam.
  A wilki oswajam na porządku minecraftowym 😉

 • MIMA778

  nie dodaliście ocelota rybika cukrowego i endermana 

 • WTF????

  szlamem robi sie lepki tłok

 • enderman

  endermany istnieją mają długie ręce i teleportują się gdy je uderzymy, ale mogą też przenosić klocki które postawiliśmy i niszczyć dzrzewa albo coś innego

 • A1b2c3d4e5

  w wiosce znalazłem ogromnego stwora o białej głowie kto to?
   

 • M Glaza

  to jest żelazny Golem

 • Jak-now321

  człowieku endermanie przecierz endermani przenoszą dirt i grzybowy dirt oraz grzybki i kwaity tylko to umieją

  • Troolface

    przeczytaj na minecrfat wiki ender man moze wiecej podnosic blokow

 • Jak-now321

  ale jestem pewny że Notch zmieni to że bedą przenosic jeszcze inne rzeczy

 • IGORAK_120

  sorry pisze do: A1b2c3d4e5 bo wiem co to jest! to żelazny golem! jeśli go zrobisz bedzie cie chronił!
                          IGORAK_120 :)

 • IGORAK_120

  ej! Jak-now321! fajnie gdyby przenosiły DIAMENT!!!!!!!!!!!!!!! Prawda!?

 • IGORAK_120

  Chłopaki, jak znajdziecie mod ma oswojenie creeper’ów to podajcie link

  • Troolface

    nie ma takiego moda to tylko film tak jak enderman minecrfat 1.8 spoothlight

 • IGORAK_120

  znacie prywatne servery? podajcie ip i nazwe plis! bo ja nie znam! ale mój kolega robi jeśli sie zgodzi to was zaprosimy!

 • adamiker

  a gdzie herobine
   

 • adamiker

  a gdzie giant
   

 • IGORAK_120

  podobno w 1.2.6 albo w 1.2.7 bedzie herobrine bez moda!

  • Troolface

    gow** prawda bo nie bedzie 1.2.6 ani 1.2.7 tylko 1.3 pacanie

 • IGORAK_120

  a enderdragon!?  to przesz boss! i ognik! jockey’a wycofali ale fajnie że jest na stronce! a gdzie ocelot? i nie zapomnij o trollach które dopiero będą! będą nawet wiewióry!

 • IGORAK_120

  chciałbym żeby Noth dodał red sand, czyli czerwony piasek. myśle że jego crafting będzie taki;  w środku-sand, a w rogach-redstone

 • IGORAK_120

  i żeby redsand niszczył pająki

 • Przemekz15

   a gdzie moby na single player comends np spider cow

 • IGORAK_120

  hej Przemek15, te stworzenia chyba są na modzie

 • IGORAK_120

  nadal ni ma ocelota żelaznego golema!

 • Kasia

  powinien być smok
   

 • mikserxd

  na jakim modzie przeciez do jest juz caly czas od Bety.

 • Michal

   widział ktos jak szkielet na pajonku smiga

 • IGORAK_120

  e, Michal one sa wycofane. ale na stronie powinien byc

 • Avalonte

  Kto robił ten Poradnik? Bym mógł pomóc i zrobić aktualny :).

 • rana

  Ja widzialam Michal.
  Patrze spider Jockej a po chwili ded

 • Szofer

  Ja widziałem jak śmiga szkielet na pająku! za 100 razy!

 • Kubson685

   tkurwa ale żal

 • N RUDY

   a gdzie HEROBRINE :O

  • marsel54q

   HEROBRINE niema usuneli w 1.6

   • Luc1115

    Ale dodali w 1.0.0

   • Troolface

     nie mogli usunac bo on nie istnieje czyli wciaz jest w grze tylko go nie widzimy bo mamy poziom widocznosci Far daleka a on sie pojawia na Tiny tycia

 • umre ja umre

  powiem wam cos o hirobrinei o zwierzentach jak w lese zauwazycie ze zwierzenta majom bialutkie oczy macie przesrane hirobrine nimi kontroluje ja wczoraj zobaczylem mojego psa mial biale oczy i mi sie portal do nieba otworzyl a hirobrine mnie wrzucil i se jakos radze hirobrine mi sie teraz snii po nocach
   

 • Miloszmaciuch

  nudne

 • Szczapa

  Ludzie zróbcie UPDATE opisów!

 • Alek Dusza

  szkoda ze nie ma herobrine w 1.2.5 bo mam 1.2.5

 • Troolface

  oh my god i was so scary i saw herobrine riding on a pig:D ale na serio widzialem zombie na swini

 • Anonim

  1.Już od dawna nie można podnośic strzał wystrzelonych przez skieleta
  2.szansa na stworzenie się dżokeja jest 1/50

 • Przemek

  jemioło jak je dropiom a szans na jeśca jest 1/100 a szkielety strzały dropią

 • Grzesiek

  Broń masowego zabijania czyli CO?!

 • Grzesiek

  Errata do ostatniego opisu: Smok Enderu niszczy wszystko oprócz enderstona, obsydianu i ender crystala

 • Michals2001

  Dzięki
   

 • wilko

  Ciekawe

 • Amakowka

  kocham minecraft

 • Olurf

  super

 • Jjj

  nieniszczy tez bedrocka

 • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001609619070 Dawid Spolankiewicz

  minecraft jest exstra i dzięki niewiedziałem wielu rzeczy o mobach (potworach,zwierzętach)