Crafting (Rzemiosło)

Znasz już podstawy craftingu i chcesz przejść do przepisów? Kliknij tutaj!

Podstawowe informacje

Crafting (rzemiosło) – metoda wytwarzania i przetwarzania przedmiotów w Minecraft. Dostępna tylko w wersji płatnej, czyli każdej prócz Classic i Survival Test. Polega ona na odpowiednim ułożeniu materiałów (najczęściej na kształt pożądanego przedmiotu) i wyciągnięciu z okna wyniku utworzonego przedmiotu.

Wyróżniamy dwa miejsca, gdzie gracz może swobodnie tworzyć przedmioty:

Minecraft crafting plecak

Minecraft crafting plecak

Ekwipunek (Inventory), czyli wersja podręczna, pozwala na tworzenie przedmiotów które wymagaja 4×4 miejsca (jak na przykład warsztat, nożyce, czy barwniki). Niektóre ze schematów działają zarówno normalnie, jak i w lustrzanym odbiciu – przykładem tutaj znów są nożyce czy też cięciwa łuku.

Z wersji podręcznej możemy skorzystać w każdej chwili, jednak ogranicza ona możliwości gracza, gdyż większość z przepisów wymaga 3 pól wysokości czy szerokości.

Minecraft stół craftingowy

Minecraft stół craftingowy

Warsztat, znany także jako stół craftingowy (Crafting Table) – Mniej mobilna wersja, jednak większa, pozwalająca na stworzenie większej ilości przedmiotów niż podręczna wersja znajdująca się w ekwipunku. Nie można korzystać z niego z plecaka, należy położyć go na dowolnej, twardej powierzchni (czyli woda i lawa niestety odpada :) ) Tworzymy go w ten sposób:

Minecraft przepis warsztat

Minecraft przepis warsztat

Jak z tego korzystać?!

Minecraft crafting instrukcja

Minecraft crafting instrukcja

Z obydwu okien (Ekwipunkowego jak i Warsztatowego) korzystamy w podobny sposób – w zielone pole wstawiamy materiały, zaś z czerwonego wyciągamy otrzymany przedmiot.

Przedmioty z pola wyniku możemy wyciągać do czasu, aż ilość materiałów będzie niewystarczająca.

Przytrzymując klawisz shift uzyskiwany przedmiot przenoszony będzie automatycznie do naszego ekwipunku i dodawany do stack’u.

Przepisy

 • Czym jest Minecraft?

  Wyobraź sobie możliwość budowania jak za czasów klocków lego, świat nawiedzany przez przeróżne potwory, od zombie do wybuchających creeperów, przygodówkę, kiedy to wpadamy do ciemnej jaskini zapominając nagle gdzie było wyjście, połącz z wypixelowaną grafiką i masz Minecraft'a.
 • Serwery Minecraft.pl
 • 11/500
  Lobby
  IP: minecraft.pl
  v: 1.7.9
  bans map info
  11/150
  Freebuild
  IP: freebuild.pl
  v: 1.7.10
  bans map info
  0/125
  Survival
  IP: mcsv.pl
  v: 1.7.10
  bans map info
  13/50
  Aliquam
  IP: aliquam.pl
  v: 1.7.10
  bans map info
  Uncrafted
  IP: uncrafted.pl
  bans map info
  Prison
  IP: prison.minecraft.pl
  bans map info
  Minigames
  IP: minigames.minecraft.pl
  bans map info • Translate Minecraft.PL!

 • fda